0Shares

Armenët do të votojnë për president të ri, për herë të pestë që nga pavarësia e tyre. Zgjedhjet pasojnë një fushatë, e cila u përcoll me një tentim vrasje të njërit nga kandidatët për president dhe një greve urie nga një tjetër.

Me gjithë se përballet me 6 kundërkandidatë, presidenti në detyrë Serzh Sarkisian, sipas të gjitha anketave, duket se do të marrë 70 për qind të votave, transmetojnë mediat.

Në vitin 2008, dhjetë njerëz u vranë në përleshjet në mes të policisë dhe protestuesve, pasi që Sarkisian u shpall fitues. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)