0Shares

Apple ka njoftuar se ka arritur të shesë më shumë se 2 milionë iPhone 5 për vetëm tri ditë. Kjo shitje marramendëse e telefonit më të famshëm në botë për momentin ka ndodhur në Kinë, vendin me më shumë se 1.2 miliardë banorë.

Të premten, Apple ka lansuar iPhone 5 në Kinë, dhe së shpejti modeli më i ri i telefonit të Apple do të jetë në dispozicion në më shumë se 100 vende të botës.
Më 21 shtator, Apple ka filluar me shitjen e iPhone 5 dhe që nga ajo kohë, aksionet e Apple kanë arritur nivelin më të lartë ndonjëherë, me 705.07 dollar për aksion. / Telegrafi /

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)