LAJMI I FUNDIT:

Ushtrimet

118 Artikuj

Kjo është periudha e vitit kur njerëzit hanë më shumë dhe stërviten më pak

Kjo është periudha e vitit kur njerëzit hanë më shumë dhe stërviten më pak

Lifestyle
“Zgjohem në orën 3:30, ha vetëm dy vakte, lutem dhe ushtroj”: Aktori sfidon moshën me një regjim të veçantë diete dhe ushtrimesh

“Zgjohem në orën 3:30, ha vetëm dy vakte, lutem dhe ushtroj”: Aktori sfidon moshën me një regjim të veçantë diete dhe ushtrimesh

Lifestyle
Përfshini në orarin tuaj: Shtatë shprehitë e mëngjesit që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Përfshini në orarin tuaj: Shtatë shprehitë e mëngjesit që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Këshilla Lifestyle
Tri gjëra që nuk preferohet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë

Tri gjëra që nuk preferohet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë

Si të…
Gabimet e mundshme që i bëni para ushtrimeve

Gabimet e mundshme që i bëni para ushtrimeve

Sport / Fitnes
Plakja e trurit dhe zhvillimi i demencës, përpiquni ta parandaloni rrezikun

Plakja e trurit dhe zhvillimi i demencës, përpiquni ta parandaloni rrezikun

Këshilla mjekësore
Gjashtë mënyra natyrale për ta ulur shtypjen e gjakut

Gjashtë mënyra natyrale për ta ulur shtypjen e gjakut

Këshilla mjekësore
Si mund të përfitojnë njerëzit me diabet tip 2 nga stërvitja e pasdites

Si mund të përfitojnë njerëzit me diabet tip 2 nga stërvitja e pasdites

Shëndetësi Lajme
Rikuperoni muskujt pas një aktiviteti të rëndë fizik përmes këtyre shtatë ushqimeve

Rikuperoni muskujt pas një aktiviteti të rëndë fizik përmes këtyre shtatë ushqimeve

Sport / Fitnes
Udhëzues për ushqyerjen gjatë stërvitjes: Çfarë duhet të hani para dhe çfarë pas aktivitetit fizik

Udhëzues për ushqyerjen gjatë stërvitjes: Çfarë duhet të hani para dhe çfarë pas aktivitetit fizik

Sport / Fitnes
Humbja e madhe në peshë, vështirë të besohet se është Christina Aguilera

Humbja e madhe në peshë, vështirë të besohet se është Christina Aguilera

Bukuri dhe Kujdes
Ka shumë pak rrudha në moshën 65 vjeçare, ndërsa për dukjen rinore të Sharon Stone është meritor ushqimi

Ka shumë pak rrudha në moshën 65 vjeçare, ndërsa për dukjen rinore të Sharon Stone është meritor ushqimi

Bukuri dhe Kujdes
Nga truket e thjeshta me karta deri te meditimi – tetë mënyra për ta mbajtur trurin të mprehtë

Nga truket e thjeshta me karta deri te meditimi – tetë mënyra për ta mbajtur trurin të mprehtë

Psikologji
Pesë shprehi të shëndetshme që në fakt ju bëjnë të shtoni peshë

Pesë shprehi të shëndetshme që në fakt ju bëjnë të shtoni peshë

Këshilla Lifestyle
Për të pasur një trup si Nicole Scherzinger – nga ushtrimet intensive deri te fleksibiliteti dhe qetësia

Për të pasur një trup si Nicole Scherzinger – nga ushtrimet intensive deri te fleksibiliteti dhe qetësia

Sport / Fitnes
Njerëzit më jetëgjatë jetojnë në Japoni: Ky është një ushtrim treminutësh që ata bëjnë çdo ditë

Njerëzit më jetëgjatë jetojnë në Japoni: Ky është një ushtrim treminutësh që ata bëjnë çdo ditë

Të tjera
Çfarë i ndodh trupit nëse bëni shumë ushtrime, por nuk ushqeheni mirë

Çfarë i ndodh trupit nëse bëni shumë ushtrime, por nuk ushqeheni mirë

Aktivitete sportive
Përfitimet shëndetësore dhe ushqyese të shegës

Përfitimet shëndetësore dhe ushqyese të shegës

Ushqim i shëndetshëm
Dëshironi të humbni peshë? Koha më e mirë për të ushtruar për eliminimin e yndyrës

Dëshironi të humbni peshë? Koha më e mirë për të ushtruar për eliminimin e yndyrës

Sport / Fitnes
‘Do të vazhdoj të bëj gjithçka njësoj’ – Cher tregon sekretin e dukjes rinore

‘Do të vazhdoj të bëj gjithçka njësoj’ – Cher tregon sekretin e dukjes rinore

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Nuk mund të keni bel të hollë për shkak të shprehisë së keqe të mbrëmjes

Nuk mund të keni bel të hollë për shkak të shprehisë së keqe të mbrëmjes

Sport / Fitnes
Për shëndetin e trurit dhe përmirësimin e kujtesës, bëni këto pesë ushtrime

Për shëndetin e trurit dhe përmirësimin e kujtesës, bëni këto pesë ushtrime

Sport / Fitnes
Mënyra të thjeshta për të shkrirë dhjamin e barkut pa ushtrime

Mënyra të thjeshta për të shkrirë dhjamin e barkut pa ushtrime

Sport / Fitnes
Kujdes me suplementet: Ekspertët kanë zbuluar nëse duhen përdorur para apo pas stërvitjes

Kujdes me suplementet: Ekspertët kanë zbuluar nëse duhen përdorur para apo pas stërvitjes

Të tjera