LAJMI I FUNDIT:

Trepça

355 Artikuj

“Thirrja e Ezanit” rreth 800 metra nën tokë, minatorët hanë iftar dhe pinë çaj në zemër të minierës së Trepçës

“Thirrja e Ezanit” rreth 800 metra nën tokë, minatorët hanë iftar dhe pinë çaj në zemër të minierës së Trepçës

Elfije Boletini
Njëmijë euro gjobë për kompaninë “Trepça”, nuk i pagoi 60 praktikantë

Njëmijë euro gjobë për kompaninë “Trepça”, nuk i pagoi 60 praktikantë

Biznes
Kurti në 35-vjetorin e grevës së minatorëve: Përmes fjalës “Trepçë” denoncoheshin politikat shtypëse të Millosheviqit

Kurti në 35-vjetorin e grevës së minatorëve: Përmes fjalës “Trepçë” denoncoheshin politikat shtypëse të Millosheviqit

Kosovë
Haradinaj thotë se Trepça është drejt kolapsit: Turpëruese retorika mashtruese e pushtetarëve

Haradinaj thotë se Trepça është drejt kolapsit: Turpëruese retorika mashtruese e pushtetarëve

Kosovë
Paqartësi për shtyrje të konkursit për kryeshef të Trepçës

Paqartësi për shtyrje të konkursit për kryeshef të Trepçës

Kosovë
Inspektorati i Punës gjobit “Trepçën” me një mijë euro

Inspektorati i Punës gjobit “Trepçën” me një mijë euro

Të Tjera
Arrihet marrëveshja, ndërpritet greva e minatorëve të Trepçës

Arrihet marrëveshja, ndërpritet greva e minatorëve të Trepçës

Kosovë
Abazi: Qeveria po i përdor minatorët për ta zhvendosur fokusin nga Asociacioni

Abazi: Qeveria po i përdor minatorët për ta zhvendosur fokusin nga Asociacioni

Kosovë
Dita e nëntë e grevës, Kërleshi: Gjendja Shëndetësore e minatorëve të minierës së Trepçës është shumë e rëndë

Dita e nëntë e grevës, Kërleshi: Gjendja Shëndetësore e minatorëve të minierës së Trepçës është shumë e rëndë

Elfije Boletini
Rrahmani: Kërkesat e minatorëve të Trepçës janë të drejta

Rrahmani: Kërkesat e minatorëve të Trepçës janë të drejta

Të Tjera
Greva në Trepçë – 15 minatorë deri tash kanë kërkuar ndihmë mjekësore

Greva në Trepçë – 15 minatorë deri tash kanë kërkuar ndihmë mjekësore

Të Tjera
“Shantazhet dhe kërcënimet nuk po ndalen”, “largim i përkohshëm nga puna të disa sindikalistëve” – ministrja Rizvanolli raporton për gjendjen në Trepçë  

“Shantazhet dhe kërcënimet nuk po ndalen”, “largim i përkohshëm nga puna të disa sindikalistëve” – ministrja Rizvanolli raporton për gjendjen në Trepçë  

Të Tjera
Një javë grevë në minierën e Trepçës – 10 minatorë mbrëmë u dërguan në spital pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore

Një javë grevë në minierën e Trepçës – 10 minatorë mbrëmë u dërguan në spital pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore

Mirjeta Hajzeraj
Sindikata e minatorëve i reagon ndërmarrjes Trepça: Po gjeni kohë për shantazhe dhe po tentoni ta njollosni grevën

Sindikata e minatorëve i reagon ndërmarrjes Trepça: Po gjeni kohë për shantazhe dhe po tentoni ta njollosni grevën

Ekonomi
Punëtorët e Bashkuar të Minierave të Amerikës i shkruajnë letër Kurtit për grevën e minatorëve të Trepçës – kërkojnë zgjidhje sa më të shpejtë

Punëtorët e Bashkuar të Minierave të Amerikës i shkruajnë letër Kurtit për grevën e minatorëve të Trepçës – kërkojnë zgjidhje sa më të shpejtë

Ekonomi
Jep dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të Minierës së Stantërgut

Jep dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të Minierës së Stantërgut

Të Tjera
Vazhdojnë përplasjet në distancë mes minatorëve dhe Qeverisë: “Paga mesatare në Trepçë është 700-750, jo 1250 euro”

Vazhdojnë përplasjet në distancë mes minatorëve dhe Qeverisë: “Paga mesatare në Trepçë është 700-750, jo 1250 euro”

Të Tjera
Minatorët vazhdojnë grevën e urisë, 6 prej tyre trajtohen në spital

Minatorët vazhdojnë grevën e urisë, 6 prej tyre trajtohen në spital

Kosovë
Greva në “Trepçë”, Krasniqi: Minatorët po qëndrojnë qindra metra në thellësi të tokës, e nuk kanë pasur asnjë vizitë nga kryeministri

Greva në “Trepçë”, Krasniqi: Minatorët po qëndrojnë qindra metra në thellësi të tokës, e nuk kanë pasur asnjë vizitë nga kryeministri

Kosovë
Shala kritikon Qeverinë: Minatorët në grevë tash e tri ditë, i keni mashtruar keq

Shala kritikon Qeverinë: Minatorët në grevë tash e tri ditë, i keni mashtruar keq

Kosovë
Minatori i Trepçës: E jap jetën për shokët, nuk e ndalim grevën pa realizimin e kërkesave

Minatori i Trepçës: E jap jetën për shokët, nuk e ndalim grevën pa realizimin e kërkesave

Kosovë
Nëse s’i marrin pagat deri të hënën, minatorët paralajmërojnë grevë – praktikantët padi ndaj Trepçës

Nëse s’i marrin pagat deri të hënën, minatorët paralajmërojnë grevë – praktikantët padi ndaj Trepçës

Të Tjera
Qeveria emëron katër anëtarët e Bordit të Përkohshëm në ndërmarrjen “Trepça”

Qeveria emëron katër anëtarët e Bordit të Përkohshëm në ndërmarrjen “Trepça”

Të Tjera
Shkarkohet Bordi Mbikëqyrës i kombinatit Trepça

Shkarkohet Bordi Mbikëqyrës i kombinatit Trepça

Të Tjera