LAJMI I FUNDIT:

The Beatles

51 Artikuj

Dhjetë karakteret e famshme të filmave të animuar që janë bazuar në njerëz të vërtetë

Dhjetë karakteret e famshme të filmave të animuar që janë bazuar në njerëz të vërtetë

TV / Film
Kontrata e parë e “The Beatles” shitet në ankand për 340 mijë dollarë

Kontrata e parë e “The Beatles” shitet në ankand për 340 mijë dollarë

Yjet
Në “hijen” e burrit: Paul McCartney përzgjedh fotot e gruas së jetës

Në “hijen” e burrit: Paul McCartney përzgjedh fotot e gruas së jetës

Fotografia
Analizë e filmit “Yesterday”: Gjeniu s’ka lidhje me logjikën!

Analizë e filmit “Yesterday”: Gjeniu s’ka lidhje me logjikën!

Filmi
The Beatles dhe këngët e tyre të nënvlerësuara

The Beatles dhe këngët e tyre të nënvlerësuara

Muzika
Zbulohet një video xhirim live i Beatlesave i vjetër më shumë se gjysmë shekulli

Zbulohet një video xhirim live i Beatlesave i vjetër më shumë se gjysmë shekulli

Muzikë
Pas vrasjes së John Lennon, David Bowie frikësohej se do ta vrisnin edhe atë

Pas vrasjes së John Lennon, David Bowie frikësohej se do ta vrisnin edhe atë

Po Flitet
Muza që frymëzoi Paul McCartneyn

Muza që frymëzoi Paul McCartneyn

Muzika
Në pritje të verës së tretë të luleve: Si e ndryshoi LSD-ja, kulturën perëndimore?

Në pritje të verës së tretë të luleve: Si e ndryshoi LSD-ja, kulturën perëndimore?

Teatri
Historia e panjohur e këngës “Imagine”: Imagjino ta bësh një këngë të bukur, për një botë më të bukur

Historia e panjohur e këngës “Imagine”: Imagjino ta bësh një këngë të bukur, për një botë më të bukur

Muzika
Paul McCartney vazhdon të besojë se e ka parë Zotin nën ndikimin e drogës

Paul McCartney vazhdon të besojë se e ka parë Zotin nën ndikimin e drogës

Po Flitet
Njëzetegjashtë fotografi të rralla të yjeve botërorë

Njëzetegjashtë fotografi të rralla të yjeve botërorë

Yjet
Gruaja e vrasësit të John Lennon thotë se e ka ditur dy muaj më herët se Mark Chapman do ta vriste rokerin

Gruaja e vrasësit të John Lennon thotë se e ka ditur dy muaj më herët se Mark Chapman do ta vriste rokerin

Po Flitet
Edhe ata me plagjiaturë: Beatles gjetën frymëzimin për hitin e tyre në një këngë të Chuck Berryt

Edhe ata me plagjiaturë: Beatles gjetën frymëzimin për hitin e tyre në një këngë të Chuck Berryt

Muzikë
Ringo Starr merr titullin ‘Kalorës’

Ringo Starr merr titullin ‘Kalorës’

Yjet
Numëron afro 900 milionë dollarë pasuri, por legjenda e ‘The Beatles’ udhëton me tren të klasit të dytë

Numëron afro 900 milionë dollarë pasuri, por legjenda e ‘The Beatles’ udhëton me tren të klasit të dytë

Yjet
Quincy Jones: Miliarderi Paul Allen i bie kitarës si Hendrixi, Michael Jackson vidhte muzikë, The Beatles ishin muzikantët më të këqij të botës!

Quincy Jones: Miliarderi Paul Allen i bie kitarës si Hendrixi, Michael Jackson vidhte muzikë, The Beatles ishin muzikantët më të këqij të botës!

Muzika
Publikohen fotografitë nudo të Marilyn Monroe në pishinë, do të shiten për 26 mijë dollarë në ankand (Foto, +18)

Publikohen fotografitë nudo të Marilyn Monroe në pishinë, do të shiten për 26 mijë dollarë në ankand (Foto, +18)

Po Flitet
Rrolls-Royce Phantom i veçantë që i përkiste këngëtarit të famshëm (Foto)

Rrolls-Royce Phantom i veçantë që i përkiste këngëtarit të famshëm (Foto)

Auto Fun
McCartney rrëfen se kishte frike të pinte se harronte

McCartney rrëfen se kishte frike të pinte se harronte

Po Flitet
Beatles vijnë ashtu siç nuk i kemi parë (Foto)

Beatles vijnë ashtu siç nuk i kemi parë (Foto)

Yjet
Yjet e mbetur gjallë të “The Beatles” punojnë bashkë në këngë të reja

Yjet e mbetur gjallë të “The Beatles” punojnë bashkë në këngë të reja

Muzikë
Nga Churchilli, Beatles-at deri te Steve Jobs: 10 gjenitë që e morën inspirimin nga droga (Foto)

Nga Churchilli, Beatles-at deri te Steve Jobs: 10 gjenitë që e morën inspirimin nga droga (Foto)

Nga Bota
Përsëri i refuzohet lirimi nga burgu vrasësit të John Lennon (Foto)

Përsëri i refuzohet lirimi nga burgu vrasësit të John Lennon (Foto)

Yjet