LAJMI I FUNDIT:

Queen

29 Artikuj

Rapsodia “mongoliane”

Rapsodia “mongoliane”

Cult+
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Agron Shala
Viti 1981: Republikë, Kushtetutë, ja me hatër ja me luftë

Viti 1981: Republikë, Kushtetutë, ja me hatër ja me luftë

Agron Shala
RAPSODI BOHEMIANE

RAPSODI BOHEMIANE

Poezi
Albumi i grupit Queen sërish në krye të top listave britanike pas 25 vitesh

Albumi i grupit Queen sërish në krye të top listave britanike pas 25 vitesh

Muzikë
Kitaristi i “Queen” lëndohet gjatë punës në kopsht, nuk do të ecë për një kohë

Kitaristi i “Queen” lëndohet gjatë punës në kopsht, nuk do të ecë për një kohë

Yjet
Monedha me Mbretëreshë dhe “Mbretëreshë”

Monedha me Mbretëreshë dhe “Mbretëreshë”

Cult+
Rrëfimi i nënës së Freddie Mercuryt për ditët e fundit të jetës së tij – ai nuk i kishte treguar asnjëherë për sëmundjen

Rrëfimi i nënës së Freddie Mercuryt për ditët e fundit të jetës së tij – ai nuk i kishte treguar asnjëherë për sëmundjen

Po Flitet
Lista e fituesve në ‘American Music Awards 2019’

Lista e fituesve në ‘American Music Awards 2019’

Muzikë
Edhe 28 vjet pas vdekjes së Freddie Mercury, këngët e tij vazhdojnë të dëgjohen në gjithë botën

Edhe 28 vjet pas vdekjes së Freddie Mercury, këngët e tij vazhdojnë të dëgjohen në gjithë botën

Muzikë
Rrëfimi i njeriut më të afërt të Freddie Mercuryt: Vetëm dy njerëz e kanë lënduar thellë yllin e “Queen”

Rrëfimi i njeriut më të afërt të Freddie Mercuryt: Vetëm dy njerëz e kanë lënduar thellë yllin e “Queen”

Po Flitet
Enigma Freddie Mercury

Enigma Freddie Mercury

Muzika
Himni kult i muzikës rok “Bohemian Rhapsody” bëhet klipi më i vjetër që kalon një miliard shikime në YouTube

Himni kult i muzikës rok “Bohemian Rhapsody” bëhet klipi më i vjetër që kalon një miliard shikime në YouTube

Muzikë
Pasuria e grupit “Queen” është më e madhe se e mbretëreshës Elizabeth II

Pasuria e grupit “Queen” është më e madhe se e mbretëreshës Elizabeth II

Yjet
Pas “Queen”, edhe për “Sex Pistols” një film biografik

Pas “Queen”, edhe për “Sex Pistols” një film biografik

TV / Film
Rami Malek shpallet aktori më i mirë në rol kryesor

Rami Malek shpallet aktori më i mirë në rol kryesor

TV / Film
Queen do të performojnë në Oscar

Queen do të performojnë në Oscar

TV / Film
Rami Malek tregoi se si Geldof e bindi Freddie Mercury të performoj në koncertin Live Aid

Rami Malek tregoi se si Geldof e bindi Freddie Mercury të performoj në koncertin Live Aid

Yjet
Filmat e zhanreve të ndryshme që kanë marrë vlerësime të mira si nga publiku, ashtu edhe nga kritikët

Filmat e zhanreve të ndryshme që kanë marrë vlerësime të mira si nga publiku, ashtu edhe nga kritikët

TV / Film
“Bohemian Rhapsody” thyen të gjitha rekordet e përfitimeve për filmat biografikë muzikorë

“Bohemian Rhapsody” thyen të gjitha rekordet e përfitimeve për filmat biografikë muzikorë

TV / Film
“Bohemian Rhapsody” është kënga më e dëgjuar e shekullit XX

“Bohemian Rhapsody” është kënga më e dëgjuar e shekullit XX

Muzikë
Rami Malek mahnit me mënyrën e imitimit të Freddie Mercuryt në skenën për koncertin legjendar të Live Aid

Rami Malek mahnit me mënyrën e imitimit të Freddie Mercuryt në skenën për koncertin legjendar të Live Aid

TV / Film
Tregimi emocionues i Elton Johnit për ditët e fundit të jetës së Freddie Mercuryt

Tregimi emocionues i Elton Johnit për ditët e fundit të jetës së Freddie Mercuryt

Po Flitet
Pa ia ndryshuar asnjë fjalë, vogëlushja e këndoi në tërësi këngën e famshme (Video)

Pa ia ndryshuar asnjë fjalë, vogëlushja e këndoi në tërësi këngën e famshme (Video)

Fun Lajme