Risi ka në ndarjen e çmimit prestigjioz të filmave të njohur si Oscar.

Më pak se shtatë ditë na ndajnë nga Oscarët dhe Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit ka zbuluar se grupi britanik i rokut “Quenn” do të performojë në dhënien e çmimit më prestigjioz të filmit.

Ata vendosën ta bënin këtë për shkak të suksesit të madh të filmit “Rhapsody Bohemian” të drejtuar nga Bryan Singer.

“Ne mirëpresim Queen dhe Adam Lambert në çmimet Oscar të këtij viti”, shkruan në llogarinë zyrtare të Twitterit të Akademisë së Arteve dhe Shkencave të Filmit.

Anëtarët e grupit Queen, frontmeni i të cilit Freddie Mercury është subjekt i filmit “Rhapsody Bohemian”, tani janë bërë nga anëtarët origjinale Brian May dhe Roger Taylor me ish-figurën amerikane, Adam Lambert.

Reklama
Të gjitha lajmet rreth Oscarëve Të gjitha lajmet rreth Oscarëve
Reklama

Përveç kësaj, çmimi Oskar do të performojnë interpretuesit që janë të nominuar për këngën më të mirë origjinale. /Telegrafi/