LAJMI I FUNDIT:

Himni kult i muzikës rok “Bohemian Rhapsody” bëhet klipi më i vjetër që kalon një miliard shikime në YouTube

Himni kult i muzikës rok “Bohemian Rhapsody” bëhet klipi më i vjetër që kalon një miliard shikime në YouTube
(Foto: Kevin Winter/Getty Images/Guliver)

Videoklipi i këngës “Bohemian Rhapsody” i grupit “Queen” ka kaluar shifrën prej një miliard shikimesh në YouTube duke vënë rekord të ri, si videoja e parë muzikore e xhiruara para vitit 1990 që kalon këtë numër.

Për të arritur këtë sukses i janë dashur 11 vite, pasi klipi është vendosur në shërbimin e popullarizuar të videove më 1 gusht të vitit 2008.

Ndërsa këtij suksesi padyshim se i ka dhënë një shtytje edhe filmi autobiografik me të njëjtin emër për Freddie Mercuryn dhe bendin legjendar.

“Është e pabesueshme që muzika jonë akoma vazhdon të ketë kaq ndikim dhe ju falënderojmë për këtë”, është thënë në faqen e grupit, në të cilën iu është ofruar versioni HD i përpunuar i videoklipit.

Reklama
Reklama

Klipi i “Bohemian Rhapsody” është dhënë premierë më 20 nëntor të vitit 1975 në emisionin televiziv “Top Of the Pops” dhe konsiderohet si një prej videoklipeve të ara promovuese muzikore.

Xhirimet në studiot Elstree kanë zgjatur vetëm tre orë, ndërsa regjinë e ka bërë Bruce Gowers. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Magazina

"Çfarë pune ke ti me Luizin" - publikohet telefonata e Oltës me bashkëshortin e saj brenda BBVA, produksioni ndërpret telefonatën

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Imran Amiti
Luizi nervozohet pasi produksioni ia ndërprenë telefonatën me nënën

Luizi nervozohet pasi produksioni ia ndërprenë telefonatën me nënën

Magazina
Kalo në kategori