LAJMI I FUNDIT:

Përballje ditore

222 Artikuj

Situata e sigurisë në veri, Qalaj: Që nga shtatori i vitit të kaluar është mjaft e tensionuar

Situata e sigurisë në veri, Qalaj: Që nga shtatori i vitit të kaluar është mjaft e tensionuar

Kosovë
Deputetja e LVV-së: Asociacion me kompetenca ekzekutive e kemi hequr nga tavolina, s’vjen në shprehje një formë e tillë

Deputetja e LVV-së: Asociacion me kompetenca ekzekutive e kemi hequr nga tavolina, s’vjen në shprehje një formë e tillë

Kosovë
Komisionerja e Agjencisë për Informim dhe Privatësi mohon se dënuan PSD-në për motive politike, përmend dy komunat e gjobitura që drejtohen nga LVV

Komisionerja e Agjencisë për Informim dhe Privatësi mohon se dënuan PSD-në për motive politike, përmend dy komunat e gjobitura që drejtohen nga LVV

Politikë
A mund të ndalohet TikTok-u në Kosovë? Flet komisionerja për privatësi Sogojeva-Dërmaku

A mund të ndalohet TikTok-u në Kosovë? Flet komisionerja për privatësi Sogojeva-Dërmaku

Kosovë
A mund të shuhet Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Luginë të Preshevës?! – flet Ragmi Mustafi

A mund të shuhet Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Luginë të Preshevës?! – flet Ragmi Mustafi

Kosovë
Takimet e Christopher Hill me përfaqësuesit e Luginës, Mustafi zbërthen tri mesazhet e ambasadorit

Takimet e Christopher Hill me përfaqësuesit e Luginës, Mustafi zbërthen tri mesazhet e ambasadorit

Lugina
Shasha tregon dy skenarët e takimit Kurti-Vuçiq në Ohër

Shasha tregon dy skenarët e takimit Kurti-Vuçiq në Ohër

Kosovë
Shasha thotë se liberalizimi i vizave është punë e kryer: E pamundur në këtë fazë që procesi të bllokohet

Shasha thotë se liberalizimi i vizave është punë e kryer: E pamundur në këtë fazë që procesi të bllokohet

Kosovë
Nuk ka më fusnotë, Kosova tash e tutje është në nivel komplet tjetër ndërkombëtar – juristja Mushkolaj zbërthen Propozimin evropian

Nuk ka më fusnotë, Kosova tash e tutje është në nivel komplet tjetër ndërkombëtar – juristja Mushkolaj zbërthen Propozimin evropian

Kosovë
Takimi i 27 shkurtit dhe plani evropian, Lushaku-Sadriu: S’mund të arrihet asnjë marrëveshje pa u diskutuar në Kuvend

Takimi i 27 shkurtit dhe plani evropian, Lushaku-Sadriu: S’mund të arrihet asnjë marrëveshje pa u diskutuar në Kuvend

Kosovë
Lushaku-Sadriu për temat nacionale: Kurti është kundërthënës, LDK konsistente në qëndrimet e saj

Lushaku-Sadriu për temat nacionale: Kurti është kundërthënës, LDK konsistente në qëndrimet e saj

Kosovë
“Nuk pres të ketë marrëveshje të shpejtë”, Abazi: Kosova është ngufatur nga Asociacioni, ky është kurthi më i madh që nga pavarësia

“Nuk pres të ketë marrëveshje të shpejtë”, Abazi: Kosova është ngufatur nga Asociacioni, ky është kurthi më i madh që nga pavarësia

Kosovë
Deklarata e Millanoviqit që gëzoi Serbinë e irritoi Kosovën, deputetja shqiptare në Kroaci: Presim që presidenti të kërkojë falje

Deklarata e Millanoviqit që gëzoi Serbinë e irritoi Kosovën, deputetja shqiptare në Kroaci: Presim që presidenti të kërkojë falje

Kosovë
Haradinaj me kritika ndaj MPJ-së: Kemi mungesë përfaqësimi diplomatik në shumë shtete njohëse

Haradinaj me kritika ndaj MPJ-së: Kemi mungesë përfaqësimi diplomatik në shumë shtete njohëse

Kosovë
Ish-kryediplomatja: Duhet të pranohet marrëveshja, edhe nëse nuk vjen njohja nga Serbia

Ish-kryediplomatja: Duhet të pranohet marrëveshja, edhe nëse nuk vjen njohja nga Serbia

Kosovë
Piraj: Fakti se prodhimet e Kosovës eksportohen tregon se janë shumë të mira – dallon shija dhe cilësia

Piraj: Fakti se prodhimet e Kosovës eksportohen tregon se janë shumë të mira – dallon shija dhe cilësia

Prodhime Vendore
Fushata “Bojkoto prodhimet serbe”, Piraj: Serbia na kërcënon e sjell tanke në kufi, ne po e pasurojmë atë

Fushata “Bojkoto prodhimet serbe”, Piraj: Serbia na kërcënon e sjell tanke në kufi, ne po e pasurojmë atë

Prodhime Vendore
Lushi: Diaspora shqiptare në SHBA me shumë kapacitete, por e pakoordinuar me qendrat e shqiptare në Ballkan

Lushi: Diaspora shqiptare në SHBA me shumë kapacitete, por e pakoordinuar me qendrat e shqiptare në Ballkan

Kosovë
Uk Lushi kërkon unitet të subjekteve politike në dialog: Do të ndahej përgjegjësia dhe do të hiqej frika e etiketimit të dikujt si tradhtar

Uk Lushi kërkon unitet të subjekteve politike në dialog: Do të ndahej përgjegjësia dhe do të hiqej frika e etiketimit të dikujt si tradhtar

Kosovë
Musliu: Marrëveshja për targat besoj se është afër, por të mos biem pre e provokimeve të Serbisë

Musliu: Marrëveshja për targat besoj se është afër, por të mos biem pre e provokimeve të Serbisë

Kosovë
Analisti serb: Insistimi i Kurtit për reciprocitet në targa i gabuar, mobilizoi edhe serbët që ishin kundër Vuçiqit

Analisti serb: Insistimi i Kurtit për reciprocitet në targa i gabuar, mobilizoi edhe serbët që ishin kundër Vuçiqit

Kosovë
Dorëheqjet në veri, analisti Krstiq: Siguria në Kosovë e rajon është përgjegjësi e Beogradit

Dorëheqjet në veri, analisti Krstiq: Siguria në Kosovë e rajon është përgjegjësi e Beogradit

Kosovë
Rruga A në Prishtinë – deri në fund të vitit do të nënshkruhet kontrata, Zogaj: Projekt gjigant, do të jetë e gjatë 6 kilometra e gjerë 56 metra

Rruga A në Prishtinë – deri në fund të vitit do të nënshkruhet kontrata, Zogaj: Projekt gjigant, do të jetë e gjatë 6 kilometra e gjerë 56 metra

Financa
Parkingu nëntokësor në Prishtinë – Zogaj jep detajet e projektit dhe tregon sa do të jetë çmimorja

Parkingu nëntokësor në Prishtinë – Zogaj jep detajet e projektit dhe tregon sa do të jetë çmimorja

Prishtina