LAJMI I FUNDIT:

Massachusetts

47 Artikuj

Pas 45 vitesh, me ndihmën e analizës së ADN-së – zbulohet identiteti i vajzës së vrarë në Massachusetts

Pas 45 vitesh, me ndihmën e analizës së ADN-së – zbulohet identiteti i vajzës së vrarë në Massachusetts

Amerika
Burri nga Massachusetts fiton çmimin e lotarisë me vlerë 150 mijë dollarë në vit – shifër të cilën do ta marrë gjatë gjithë jetës

Burri nga Massachusetts fiton çmimin e lotarisë me vlerë 150 mijë dollarë në vit – shifër të cilën do ta marrë gjatë gjithë jetës

Interesante
Reagimi i saj bëhet viral – momenti kur vogëlushja sheh familjen e saj në audiencë, ndërsa performonte në recitalin e saj të parë

Reagimi i saj bëhet viral – momenti kur vogëlushja sheh familjen e saj në audiencë, ndërsa performonte në recitalin e saj të parë

Virale
“Ishte si një shpërthim”: Një i vdekur dhe 16 të lënduar kur një automjet u përplas me një dyqan të Apple në Massachusetts

“Ishte si një shpërthim”: Një i vdekur dhe 16 të lënduar kur një automjet u përplas me një dyqan të Apple në Massachusetts

Amerika
Me veturë përplaset në dyqanin e Apple në Massachusetts, humb jetën një person dhe 16 tjerë lëndohen

Me veturë përplaset në dyqanin e Apple në Massachusetts, humb jetën një person dhe 16 tjerë lëndohen

Amerika
Kompania e mbështetur nga Harvard prodhon një bateri EV e cila karikohet plotësisht në tre minuta

Kompania e mbështetur nga Harvard prodhon një bateri EV e cila karikohet plotësisht në tre minuta

Auto Lajme
Amerikani fiton 25 mijë dollarë në lotari, gjashtë vite më parë kishte fituar një milion tjera – të dy tiketat fituese i bleu të njëjtin lokacion

Amerikani fiton 25 mijë dollarë në lotari, gjashtë vite më parë kishte fituar një milion tjera – të dy tiketat fituese i bleu të njëjtin lokacion

Interesante
Balena gjigante godet, i thyen xhamin dhe gati e përmbys anijen – e cila dukej sikur ‘dridhej si një tapë’ në ujërat e Massachusetts

Balena gjigante godet, i thyen xhamin dhe gati e përmbys anijen – e cila dukej sikur ‘dridhej si një tapë’ në ujërat e Massachusetts

Interesante
Një grua u hodh nga dritarja në një lumë – detaje dhe pamje të tjera nga ngjarja në Massachusetts ku qindra pasagjerë u evakuuan kur një tren u përfshi nga flakët

Një grua u hodh nga dritarja në një lumë – detaje dhe pamje të tjera nga ngjarja në Massachusetts ku qindra pasagjerë u evakuuan kur një tren u përfshi nga flakët

Amerika
Kurti takon guvernatorin e Massachusetts, i bën thirrje për të investuar në Kosovë

Kurti takon guvernatorin e Massachusetts, i bën thirrje për të investuar në Kosovë

Biznes
Harroi të hapur dritaren e dhomës në konvikt, studentja amerikane tregon pasojat

Harroi të hapur dritaren e dhomës në konvikt, studentja amerikane tregon pasojat

Dështime
Pas operacionit në zemër, një burrë fitoi 1 milion dollarë – biletën e lotarisë ia dërgoi një shok i tij i fëmijërisë

Pas operacionit në zemër, një burrë fitoi 1 milion dollarë – biletën e lotarisë ia dërgoi një shok i tij i fëmijërisë

Interesante
Shteti i parë amerikan që bëhet me “barriera” solare në autostradë, ato do të furnizojnë me energji 100 shtëpi

Shteti i parë amerikan që bëhet me “barriera” solare në autostradë, ato do të furnizojnë me energji 100 shtëpi

Lajme Teknologji
Shtëpia e tyre u mbush me gaz – nëntëvjeçarja në SHBA zhbllokoi telefonin e babait duke ia skenuar fytyrën që të kërkonte ndihmë

Shtëpia e tyre u mbush me gaz – nëntëvjeçarja në SHBA zhbllokoi telefonin e babait duke ia skenuar fytyrën që të kërkonte ndihmë

Amerika
Rreth 500 mijë shtëpi dhe biznese pa energji elektrike pasi erërat e forta goditën Massachusetts-in lindor

Rreth 500 mijë shtëpi dhe biznese pa energji elektrike pasi erërat e forta goditën Massachusetts-in lindor

Amerika
Gjyshi u kishte thënë se kishte fshehur 46 mijë dollarë në shtëpi, familja amerikane angazhuan një “kërkues thesaresh” që t’ua gjente

Gjyshi u kishte thënë se kishte fshehur 46 mijë dollarë në shtëpi, familja amerikane angazhuan një “kërkues thesaresh” që t’ua gjente

Interesante
Dhëndri ‘shkatërron dasmën’ duke goditur aksidentalisht gruan e tij të re, ndërsa po bënte një vallëzim për të

Dhëndri ‘shkatërron dasmën’ duke goditur aksidentalisht gruan e tij të re, ndërsa po bënte një vallëzim për të

Dështime
Pasi pozoi për një ‘selfie’ derisa ishte e vetme në shtëpi, gruaja nga SHBA-ja tmerrohet kur sheh “shpirtrat” nga reflektimi i syzeve

Pasi pozoi për një ‘selfie’ derisa ishte e vetme në shtëpi, gruaja nga SHBA-ja tmerrohet kur sheh “shpirtrat” nga reflektimi i syzeve

Kuriozitete
Një burrë në SHBA ka vdekur shkaku i konsumit të përditshëm të bonboneve me bazë alkooli

Një burrë në SHBA ka vdekur shkaku i konsumit të përditshëm të bonboneve me bazë alkooli

Nga Bota
Për herë të parë një anëtar i familjes Kennedy humb zgjedhjet në Massachusetts

Për herë të parë një anëtar i familjes Kennedy humb zgjedhjet në Massachusetts

Nga Bota
Mbi 65 mijë viktima! Rritet bilanci në Shtetet e Bashkuara, më shumë se 1.1 milion të infektuar

Mbi 65 mijë viktima! Rritet bilanci në Shtetet e Bashkuara, më shumë se 1.1 milion të infektuar

Nga Bota
Pesëvjeçari merr në kopsht qesen me heroinë, u tha mësueseve se “pluhuri” po e bën të ndihet si “Spidermani” – policia amerikane ia arreston babanë

Pesëvjeçari merr në kopsht qesen me heroinë, u tha mësueseve se “pluhuri” po e bën të ndihet si “Spidermani” – policia amerikane ia arreston babanë

Nga Bota
​Peshkaqeni gjigant befason njerëzit në det

​Peshkaqeni gjigant befason njerëzit në det

Interesante
Banesën e gjeti të mbuluar me pupla, qeni tij vazhdonte të vraponte me jastëkun e shqyer (Video)

Banesën e gjeti të mbuluar me pupla, qeni tij vazhdonte të vraponte me jastëkun e shqyer (Video)

Fun Lajme