Një video tronditëse kapi momentin kur një balenë gjigante goditi në një varkë në Plymouth Harbor, Massachusetts.

Reklama

Si pasojë, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ajo ka thyer xhamin e anijes duke e bërë atë të dridhej si një “tapë në ujë” – dhe gati të përmbytej.

Bëhet fjalë për një ngjarje kur tri balena gjigante nxitën dhjetëra varkëtarë në ujërat pranë plazhit White Horse në Plymouth gjatë fundjavës për t’i parë ata të ushqehen me peshq.

Kështu, rreth orës 10 të mëngjesit të së dielës, balenat, të cilat hanë duke hapur nofullat e tyre gjigante dhe duke grumbulluar sa më shumë peshq që të mundeshin – notonin dhe i mbledhin ndërsa ngrihen nga uji.

Reklama

“Ishte çmenduri”, ka thënë Ryder Parkhurst, i cili pa përplasjen. “Varka ishte në vendin e gabuar në kohën e gabuar, kjo është e gjitha”. /Telegrafi/

Reklama