LAJMI I FUNDIT:

Libraria Dukagjini

124 Artikuj

Prindërit mësyjnë librarinë “Dukagjini” për të blerë tekstet shkollore

Prindërit mësyjnë librarinë “Dukagjini” për të blerë tekstet shkollore

Arsim
Vendimi i MASHT-it shkakton tollovi, libraria “Dukagjini” fton prindërit të furnizohen me libra edhe në pikën në Lakrishte

Vendimi i MASHT-it shkakton tollovi, libraria “Dukagjini” fton prindërit të furnizohen me libra edhe në pikën në Lakrishte

Arsim
Në librarinë Dukagjini promovohet libri “Dashuri dhe Pedagogji” nga Miguel de Unamuno

Në librarinë Dukagjini promovohet libri “Dashuri dhe Pedagogji” nga Miguel de Unamuno

Dukagjini Book Store
Kadare në librarinë “Dukagjini”: Orientimi shumëshekullor i shqiptarëve ka qenë dhe mbetet Evropa

Kadare në librarinë “Dukagjini”: Orientimi shumëshekullor i shqiptarëve ka qenë dhe mbetet Evropa

Kosovë
Libraria “Dukagjini” kremton 23 vjetorin e themelimit, vazhdon përkushtimin ndaj lexuesve 

Libraria “Dukagjini” kremton 23 vjetorin e themelimit, vazhdon përkushtimin ndaj lexuesve 

Kosovë
Hapet Libraria “Dukagjini” me një ambient unik në qendrën më të madhe tregtare “Prishtina Mall”

Hapet Libraria “Dukagjini” me një ambient unik në qendrën më të madhe tregtare “Prishtina Mall”

Kosovë
Në librarinë “Dukagjini” promovohet libri “Pse s’ma ka thënë njeri më parë” i autores Julie Smith

Në librarinë “Dukagjini” promovohet libri “Pse s’ma ka thënë njeri më parë” i autores Julie Smith

Marketing
Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të Panarit të Londrës

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të Panarit të Londrës

Arsim
Arba Lluka fituese e çmimit FIDES “Hasan Prishtina” për kontribut filantropik përmes Fondacionit “Agim Lluka”

Arba Lluka fituese e çmimit FIDES “Hasan Prishtina” për kontribut filantropik përmes Fondacionit “Agim Lluka”

Kosovë
Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Kulturë
Biografia e Frida Kahlos, artistes meksikane që mjeshtërisht arriti ta transformonte dhimbjen e saj në art!

Biografia e Frida Kahlos, artistes meksikane që mjeshtërisht arriti ta transformonte dhimbjen e saj në art!

Kosovë
Me 28 korrik, libraria “Dukagjini” bën promovimin e librit “Mindsight – vëzhgimi i mendjes”

Me 28 korrik, libraria “Dukagjini” bën promovimin e librit “Mindsight – vëzhgimi i mendjes”

Marketing
Pas dy vitesh pauzë, në Prishtinë rikthehet Panairi i Librit – mbi 100 botues pjesë e edicionit të 22-të panairit

Pas dy vitesh pauzë, në Prishtinë rikthehet Panairi i Librit – mbi 100 botues pjesë e edicionit të 22-të panairit

Meridiana Statovci
22 vjet me Librarinë Dukagjini, befasitë nuk kanë të ndalur

22 vjet me Librarinë Dukagjini, befasitë nuk kanë të ndalur

Kosovë
22 vjet me Librarinë Dukagjini!  

22 vjet me Librarinë Dukagjini!  

Arsim
Së shpejti promovimi i librit “Prishtinë, muza ime” nga Libraria Dukagjini dhe Komuna e Prishtinës!

Së shpejti promovimi i librit “Prishtinë, muza ime” nga Libraria Dukagjini dhe Komuna e Prishtinës!

Marketing
Libraria Dukagjini sot feston ditën ndërkombëtare të poezisë duke rekomanduar disa nga poezitë më të bukura

Libraria Dukagjini sot feston ditën ndërkombëtare të poezisë duke rekomanduar disa nga poezitë më të bukura

Marketing
Libraria Dukagjini ndan librat më të bukur që mund të dhuroni për 7-8 Mars

Libraria Dukagjini ndan librat më të bukur që mund të dhuroni për 7-8 Mars

Marketing
Drenovci nga libraria Dukagjini: Çdo vit e më shumë po shtohet interesimi për të lexuar

Drenovci nga libraria Dukagjini: Çdo vit e më shumë po shtohet interesimi për të lexuar

Meridiana Statovci
“Anima” – kolana më e re e Shtëpisë Botuese “Dukagjini”

“Anima” – kolana më e re e Shtëpisë Botuese “Dukagjini”

Cult+
Libraria Dukagjini lanson ueb-faqen e avancuar që iu mundëson lexuesve të porositin libra kudo në botë

Libraria Dukagjini lanson ueb-faqen e avancuar që iu mundëson lexuesve të porositin libra kudo në botë

Meridiana Statovci
Miku që rrezatoi dashuri, miqësi e mirësi

Miku që rrezatoi dashuri, miqësi e mirësi

Cult+
Haradinaj ngushëllon familjen për vdekjen e Agim Llukës, i ndanë medalje post-mortem

Haradinaj ngushëllon familjen për vdekjen e Agim Llukës, i ndanë medalje post-mortem

Kosovë
Ndërron jetë Agim Lluka, njëri ndër drejtuesit e Korporatës Dukagjini

Ndërron jetë Agim Lluka, njëri ndër drejtuesit e Korporatës Dukagjini

Kosovë