LAJMI I FUNDIT:

Krimea

145 Artikuj

Krimea u trondit nga shpërthimet, u mbyll ura që shërben si një rrugë kryesore furnizimi për forcat ruse

Krimea u trondit nga shpërthimet, u mbyll ura që shërben si një rrugë kryesore furnizimi për forcat ruse

Nga Bota
Ukraina sulmon me raketa Sevastopolin e Krimesë së pushtuar? Pamje që tregojnë shpërthime dhe tymin që ngrihej në qytet

Ukraina sulmon me raketa Sevastopolin e Krimesë së pushtuar? Pamje që tregojnë shpërthime dhe tymin që ngrihej në qytet

Nga Bota
Momenti kur dronët ukrainas godasin anijen luftarake 65 milionë dollarëshe të Putinit – sulmohet po ashtu edhe ura që lidh Krimenë me kontinentin

Momenti kur dronët ukrainas godasin anijen luftarake 65 milionë dollarëshe të Putinit – sulmohet po ashtu edhe ura që lidh Krimenë me kontinentin

Nga Bota
Inteligjenca ushtarake ukrainase: Pamjet satelitore konfirmojnë sulmet në magazinat e municioneve në Krime

Inteligjenca ushtarake ukrainase: Pamjet satelitore konfirmojnë sulmet në magazinat e municioneve në Krime

Nga Bota
E pranoi edhe Kremlini – momenti kur raketa shkatërruese ukrainase godet një luftanije ruse në Krime

E pranoi edhe Kremlini – momenti kur raketa shkatërruese ukrainase godet një luftanije ruse në Krime

Nga Bota
Ukraina thotë se ka kryer një sulm në Krime – Rusia konfirmon se është goditur një anije e saj

Ukraina thotë se ka kryer një sulm në Krime – Rusia konfirmon se është goditur një anije e saj

Nga Bota
“Projekti i madh demografik i Putinit”: Deri në 800,000 rusë thuhet se janë shpërngulur për në Krime që nga pushtimi në vitin 2014

“Projekti i madh demografik i Putinit”: Deri në 800,000 rusë thuhet se janë shpërngulur për në Krime që nga pushtimi në vitin 2014

Nga Bota
“Barrierat” e ngritura nga Rusia për të mbrojtur urën e Krimesë nga sulmet e Ukrainës “janë larë nga një stuhi e shekullit” që goditi rajonin e Detit të Zi

“Barrierat” e ngritura nga Rusia për të mbrojtur urën e Krimesë nga sulmet e Ukrainës “janë larë nga një stuhi e shekullit” që goditi rajonin e Detit të Zi

Nga Bota
Aktivizohen sirenat që paralajmërojnë sulmet e mundshme në Krime, autoritetet ruse mbyllin urën për qarkullim

Aktivizohen sirenat që paralajmërojnë sulmet e mundshme në Krime, autoritetet ruse mbyllin urën për qarkullim

Evropa
Rusët shesin për 480 mijë dollarë apartamentin e Volodymyr Zelenskyt në Krime

Rusët shesin për 480 mijë dollarë apartamentin e Volodymyr Zelenskyt në Krime

Evropa
Momenti kur një numër varkash me forca speciale ukrainase ‘pushtojnë’ Krimenë, natën – përpara përleshjes së përgjakshme me armë me rusët

Momenti kur një numër varkash me forca speciale ukrainase ‘pushtojnë’ Krimenë, natën – përpara përleshjes së përgjakshme me armë me rusët

Nga Bota
Sulm raketor në selinë e Flotës së Detit të Zi në Sevastopol të Krimesë, pamjet në internet tregojnë tymin e dendur në qytet

Sulm raketor në selinë e Flotës së Detit të Zi në Sevastopol të Krimesë, pamjet në internet tregojnë tymin e dendur në qytet

Evropa
E konfirmojnë ukrainasit: Ne qëndrojmë prapa shpërthimeve të sotme në Krime

E konfirmojnë ukrainasit: Ne qëndrojmë prapa shpërthimeve të sotme në Krime

Evropa
Re e madhe tymi në Krime, ndalet trafiku në urën Kerch

Re e madhe tymi në Krime, ndalet trafiku në urën Kerch

Evropa
Veprimet e fundit të Ukrainës tregojnë se operacioni për çlirimin e Krimesë po shkon sipas planit?

Veprimet e fundit të Ukrainës tregojnë se operacioni për çlirimin e Krimesë po shkon sipas planit?

Nga Bota
Rrugës për në shtëpi

Rrugës për në shtëpi

Filmi
Shpërthime në territoret e pushtuara, ukrainasit sulmojnë bazën ushtarake ruse dhe flotën e tyre në Krime

Shpërthime në territoret e pushtuara, ukrainasit sulmojnë bazën ushtarake ruse dhe flotën e tyre në Krime

Evropa
Ukrainasit godasin me raketa Krimenë e pushtuar nga rusët – shkatërrojnë anijet e Kremlinit  

Ukrainasit godasin me raketa Krimenë e pushtuar nga rusët – shkatërrojnë anijet e Kremlinit  

Evropa
Ukraina thotë se “rimarrja e fshatit Robotyne hapi rrugën drejt Krimesë”

Ukraina thotë se “rimarrja e fshatit Robotyne hapi rrugën drejt Krimesë”

Nga Bota
Erdogan: Turqia nuk e njeh aneksimin e Krimesë nga Rusia

Erdogan: Turqia nuk e njeh aneksimin e Krimesë nga Rusia

Turqia
Shpërthime të fuqishme në urën e Krimesë, ndalet qarkullimi

Shpërthime të fuqishme në urën e Krimesë, ndalet qarkullimi

Evropa
Zelensky tregon arysen pse po bombardohet ura që lidh Krimenë me Rusinë?

Zelensky tregon arysen pse po bombardohet ura që lidh Krimenë me Rusinë?

Evropa
Një bazë ushtarake ruse në Krime po digjet, mbyllet autostrada – planifikohet evakuimi i 2000 njerëzve

Një bazë ushtarake ruse në Krime po digjet, mbyllet autostrada – planifikohet evakuimi i 2000 njerëzve

Evropa
E pranojnë rusët: Një pjesë e urës së Krimesë është e pariparueshme

E pranojnë rusët: Një pjesë e urës së Krimesë është e pariparueshme

Evropa