LAJMI I FUNDIT:

Re e madhe tymi në Krime, ndalet trafiku në urën Kerch

Re e madhe tymi në Krime, ndalet trafiku në urën Kerch

Trafiku në urën e Kerch që lidh Krimenë me Rusinë është pezulluar, sipas autoriteteve rajonale.

“Trafiku në urën e Krimesë është bllokuar përkohësisht. Kërkojmë që ata që ndodhen në urë dhe në zonën e inspektimit, të qëndrojnë të qetë dhe të ndjekin udhëzimet e marra”, njoftoi qendra lokale e informacionit të trafikut në Telegram.


Sipas raportimeve të mediave të atjeshme, në kohën kur u publikua kjo deklaratë, një re tymi u regjistrua në zonën e Sevastopolit, në anën tjetër të gadishullit të Krimesë.

Sabotuesit dëmtojnë dy aeroplanë dhe një helikopter pranë Moskës
Lexo po ashtu Sabotuesit dëmtojnë dy aeroplanë dhe një helikopter pranë Moskës

Autoritetet ruse në Krime shpesh përdorin retë e tymit për të parandaluar sulmet me dron, transmeton Telegrafi.

“Sipas të dhënave paraprake, mbrojtja kundërajrore rrëzoi dronët në zonat Verkhnesadovoi dhe Kacha, afër qytetit. Nuk pati viktima”, tha guvernatori i Sevastopolit, Mihail Razvozhev.

Megjithatë, videot e postuara në kanalet jozyrtare të mediave sociale në Krime, treguan një re të madhe tymi që ngrihej pranë bazës ushtarake ruse në Verkhnesadovaya. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Amerika Latine
Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Azia
Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Evropa
Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Evropa
Kalo në kategori