LAJMI I FUNDIT:

KF Trepça

150 Artikuj

Fillimi i rinovimit të stadiumit “Adem Jashari”: Çfarë duhet të dini për periudhën e punimeve, investimet dhe inaugurimin e impiantit

Fillimi i rinovimit të stadiumit “Adem Jashari”: Çfarë duhet të dini për periudhën e punimeve, investimet dhe inaugurimin e impiantit

Lavdim Pireva
Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë
Dinamo Zagreb nuk ka fituar asnjëherë në Kosovë në vitet 70-të dhe 80-të, Trepça dhe Prishtina morën rezultate mbresëlënëse

Dinamo Zagreb nuk ka fituar asnjëherë në Kosovë në vitet 70-të dhe 80-të, Trepça dhe Prishtina morën rezultate mbresëlënëse

Ligat tjera
Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë
Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Liga e Parë
Zyrtare: Elmedin Rama transferohet te Slavia Praga

Zyrtare: Elmedin Rama transferohet te Slavia Praga

Ligat tjera
Prishtina fiton bindshëm ndaj Trepçën ’89 dhe vazhdon ngjitjen nën drejtimin e Debatik Currit

Prishtina fiton bindshëm ndaj Trepçën ’89 dhe vazhdon ngjitjen nën drejtimin e Debatik Currit

Superliga
Sërish mblidhen klubet e futbollit, kërkojnë nga MKRS licencimin e FFK-së – kërcënojnë me mosvazhdim të garave

Sërish mblidhen klubet e futbollit, kërkojnë nga MKRS licencimin e FFK-së – kërcënojnë me mosvazhdim të garave

Sport vendor
FFK fillon t’i shpërndajë policat e sigurimit shëndetësor edhe në skuadrat e Ligës së Parë

FFK fillon t’i shpërndajë policat e sigurimit shëndetësor edhe në skuadrat e Ligës së Parë

Liga e Parë
Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Liga e Parë
Pas një karriere të gjatë dhe me shumë trofe, pensionohet legjenda mitrovicase Fetah Ibrahimi

Pas një karriere të gjatë dhe me shumë trofe, pensionohet legjenda mitrovicase Fetah Ibrahimi

Sport vendor
Përveç Gjilanit, Komisioni Disiplinor i FFK-së dënon edhe disa klube tjera, futbollistë dhe drejtues klubesh

Përveç Gjilanit, Komisioni Disiplinor i FFK-së dënon edhe disa klube tjera, futbollistë dhe drejtues klubesh

Sport vendor
Tërhiqet shorti për Kupën e Kosovës në futboll – duele mjaft interesante

Tërhiqet shorti për Kupën e Kosovës në futboll – duele mjaft interesante

Superliga
Muharrem Jashari nënshkruan për Dritën

Muharrem Jashari nënshkruan për Dritën

Superliga
Garë e nxehtë për titull edhe pas javës së 29-të, renditja tabelare në Superligën e Kosovës

Garë e nxehtë për titull edhe pas javës së 29-të, renditja tabelare në Superligën e Kosovës

Superliga
Mbylle xhiroja e 17-të në Ligën e Parë – Grupi A dhe B

Mbylle xhiroja e 17-të në Ligën e Parë – Grupi A dhe B

Liga e Parë
Tabela e Ligës së Parë në futboll – Grupi A dhe B

Tabela e Ligës së Parë në futboll – Grupi A dhe B

Liga e Parë
Orari i ndeshjeve të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës, spikat derbi Prishtina-Drita

Orari i ndeshjeve të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës, spikat derbi Prishtina-Drita

Sport vendor
Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje

Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje

Futboll
Mesjava e mbushur me futboll – por fundjava do të jetë e rezervuar për dy derbi në Superligën e Kosovës

Mesjava e mbushur me futboll – por fundjava do të jetë e rezervuar për dy derbi në Superligën e Kosovës

Superliga
Renditja tabelore pas javës së 14-të në Ligën e Parë – Grupi A dhe B

Renditja tabelore pas javës së 14-të në Ligën e Parë – Grupi A dhe B

Liga e Parë
Malisheva triumfon në derbin e xhiros në udhëtim te Istogu, Dukagjini e A&N vazhdojnë me fitore

Malisheva triumfon në derbin e xhiros në udhëtim te Istogu, Dukagjini e A&N vazhdojnë me fitore

Liga e Parë
Ndeshje interesante në Ligën e Parë, në Istog zhvillohet derbi i javës

Ndeshje interesante në Ligën e Parë, në Istog zhvillohet derbi i javës

Liga e Parë
Renditja tabelore e Ligës së Parë në Grupin A dhe B

Renditja tabelore e Ligës së Parë në Grupin A dhe B

Liga e Parë