LAJMI I FUNDIT:

Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Sot (e enjte) është bërë tërheqja e shortit edhe për Ligën e Parë në futbollin e Kosovës.

Gjatë ditës, në objektet e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është hedhur shorti për edicionin e ri të futbollit 2022/23.

Krahas shortit për Superligën e Kosovës, ku do të ketë ndeshje interesante, është hedhur shorti edhe për Ligën e Parë.

Orari i plotë në elitën e futbollit kosovar - Xhiro e tretë, gjashtë dhe shtatë me super derbi
Lexo po ashtu Orari i plotë në elitën e futbollit kosovar - Xhiro e tretë, gjashtë dhe shtatë me super derbi

Në bazë të shortit, në javën e parë në Grupin A, do të takohen: Vëllaznimi – Drenasi, Onix – Trepça, Feronikeli – Rilindja, A&N – Istogu, Rahoveci – Liria.

Ndërkaq, në Grupin B, në javën e parë takohen Arbëria – Fushë Kosova, Vushtrria – Flamurtari, Ramiz Sadiku – 2 Korriku, Vjosa – Ulpiana, Vllaznia – Kika.

Ndryshe, edicioni i ri në Ligën e Parë fillon më 20 gusht. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori