Pasi përfundoi xhiroja e 18-të, skuadrat tani do të fokusohen në Kupën e Kosovës për fazën 1/16 së finales.

Nesër (e marte), do të fillojë kjo fazë për trofeun e dytë më të rëndësishme në futbollin kosovar, derisa do të jetë vetëm një takim.

Ndeshjet në Kupën e Kosovës do të luhen deri enjten, e në fundjavë do të rikthehet Superliga e Kosovës me dy takimet mjaftë interesante.

Më poshtë mund të shikoni orarin e plotë të ndeshjeve që zhvillohen në Kupën e Kosovës dhe për në vikend ato të Superligës:

E martë (15 Dhjetor 2020)

12:30, Gjilani – KEK-u

E mërkurë (16 Dhjetor 2020)

12:30, A&N – Kika

12:30, Besa – Istogu

12:30, Dardana – Ballkani

12:30, Flamurtari – Drenasi

12:30, Onix – Llapi

12:30, Kosova VR – Prishtina

E enjte (17 Dhjetor 2020)

12:30, Prizreni – Feronikeli

12:30, Vushtrria – Drenica

12:30, Drita – Trepça

12:30, Ramiz Sadiku – Arbëria

12:30, Vëllaznimi – Trepça ’89

E shtunë dhe diele (19-20 Dhjetor 2020)

E shtunë, Ballkani – Gjilani

E dielë, Prishtina – Drita. /Telegrafi/