LAJMI I FUNDIT:

Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje

Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje
(Foto: ffk-kosova.com)

Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Kosovës në futboll.

Kanë qenë kryesisht takime të ekipeve nga Superliga me ato të Ligës së parë.

Më poshtë jua sjellim rezultatet, ndërsa skuadrat fituese kanë vazhduar në 1/8 e finales.

Drita 2–1 Trepça

Vëllaznimi 1–3 Trepça ’89

Vushtrria 0–1 Drenica

Prizreni 0–4 Feronikeli

Ramiz Sadiku 1–2 Arbëria

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

Ligue 1
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi u magjeps nga gjesti i shokut të skuadrës i cili e ka bërë tatuazh yllin argjentinas

Messi u magjeps nga gjesti i shokut të skuadrës i cili e ka bërë tatuazh yllin argjentinas

Përfaqësueset
Klopp: Nuk kemi menduar për Manchester Cityn, kemi menduar për afatin kalimtar veror

Klopp: Nuk kemi menduar për Manchester Cityn, kemi menduar për afatin kalimtar veror

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Kalo në kategori