LAJMI I FUNDIT:

Prishtina fiton bindshëm ndaj Trepçën ’89 dhe vazhdon ngjitjen nën drejtimin e Debatik Currit

Prishtina fiton bindshëm ndaj Trepçën ’89 dhe vazhdon ngjitjen nën drejtimin e Debatik Currit

Prishtina ka arritur të mposht Trepçën ’89 me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 27-të të Superligës së Kosovës.

Reklama

Fitore shumë e rëndësishme për kryeqytetasit, pasi është e dyta me radhë në kampionat, prej se drejtimin e skuadrës e ka marr Debatik Curri.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e mysafirëve, pasi që Ardian Muja shënoi gol të bukur për 1-0.

Por me të filluar pjesa e dytën, lojtari më i disponuar për lojë, Albin Prapashtica, pasi disa tentimeve gjeti golin në minutën e 53-të për 1-1.

Vetëm katër minuta më pas Prishtina mori epërsinë, kur Bujar Pllana kërceu lartë dhe shënoi me kokë për 2-1.

Në minutën e 66-të Prishtina shënoi për 3-1, kur sërish Pllana gjeti rrjetën pas një tollovie në zonë.

Krejt në fund kishte kohë edhe për festën e Shefit Shefitit që shënoi për 4-1.

Prishtina më këtë fitore mbetet në pozitën e katërt me 38 pikë, dy më pak se Gjilani që është i treti. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori