LAJMI I FUNDIT:

KEK

521 Artikuj

Me rritje apo pa rritje? – në pritje të faturave të reja të rrymës

Me rritje apo pa rritje? – në pritje të faturave të reja të rrymës

Energjetika
Bekir Gërguri emërohet ushtrues detyre i kryeshefit ekzekutiv në KEK

Bekir Gërguri emërohet ushtrues detyre i kryeshefit ekzekutiv në KEK

Energjetika
​Protestojnë punëtorët e sigurimit fizik në KEK, duan të jenë pjesë e kompanisë e jo nga ato private

​Protestojnë punëtorët e sigurimit fizik në KEK, duan të jenë pjesë e kompanisë e jo nga ato private

Energjetika
Protestojnë sërish punëtorët e sigurimit fizik në KEK

Protestojnë sërish punëtorët e sigurimit fizik në KEK

Energjetika
Dëmtuan KEK-un në vlerë 53 mijë euro, 6 vjet e 4 muaj burgim ndaj pesë ish-zyrtarëve të Korporatës për korrupsion

Dëmtuan KEK-un në vlerë 53 mijë euro, 6 vjet e 4 muaj burgim ndaj pesë ish-zyrtarëve të Korporatës për korrupsion

Drejtësi
Lista e bizneseve në Kosovë me qarkullimin më të madh në periudhën 2013-2022

Lista e bizneseve në Kosovë me qarkullimin më të madh në periudhën 2013-2022

Biznes
Rukiqi jep tri arsye që sipas tij kemi çmime të larta të energjisë elektrike

Rukiqi jep tri arsye që sipas tij kemi çmime të larta të energjisë elektrike

Energjetika
Punëtorëve të KEK-ut u rriten pagat dhe marrin 300 euro bonuse për fundvit

Punëtorëve të KEK-ut u rriten pagat dhe marrin 300 euro bonuse për fundvit

Energjetika
Deklaratat për prodhimin e rrymës, KEK reagon ndaj KEDS-it dhe KESCO-s: Po na fajësoni për përgjegjësitë e juaja

Deklaratat për prodhimin e rrymës, KEK reagon ndaj KEDS-it dhe KESCO-s: Po na fajësoni për përgjegjësitë e juaja

Energjetika
KEK-u thotë se prodhimi vendor do të jetë në nivel gjatë sezonit dimëror

KEK-u thotë se prodhimi vendor do të jetë në nivel gjatë sezonit dimëror

Të Tjera
Punëtorët e KEK-ut marrin premtim për ngritjen e pagave, protesta nuk do të ketë deri në dhjetor

Punëtorët e KEK-ut marrin premtim për ngritjen e pagave, protesta nuk do të ketë deri në dhjetor

Të Tjera
Shtyhet protesta e paralajmëruar nga punëtorët e KEK-ut

Shtyhet protesta e paralajmëruar nga punëtorët e KEK-ut

Ekonomi
KEK-u reagon ndaj grevës së paralajmëruar nga punëtorët e sigurimit fizik

KEK-u reagon ndaj grevës së paralajmëruar nga punëtorët e sigurimit fizik

Ekonomi
KEK-u e Termokos nënshkruajnë marrëveshje për furnizim me ngrohje

KEK-u e Termokos nënshkruajnë marrëveshje për furnizim me ngrohje

Ekonomi
Protestë para KEK-ut, punëtorët tentojnë të hyjnë me forcë brenda kompanisë

Protestë para KEK-ut, punëtorët tentojnë të hyjnë me forcë brenda kompanisë

Të Tjera
Lirohet nga paraburgimi Nagip Krasniqi

Lirohet nga paraburgimi Nagip Krasniqi

Kosovë
Protestojnë punëtorët e sigurimit fizik, KEK: Këta persona nuk kanë kontratë pune me korporatën

Protestojnë punëtorët e sigurimit fizik, KEK: Këta persona nuk kanë kontratë pune me korporatën

Të Tjera
Protestojnë punëtorët e sigurimit fizik të KEK-ut, hedhin vezë para zyrave të korporatës në kryeqytet

Protestojnë punëtorët e sigurimit fizik të KEK-ut, hedhin vezë para zyrave të korporatës në kryeqytet

Të Tjera
Në arën e djegur në Hade dëmtohen 1,200 trupa të arrave, familjarët e hedhin fajin te shteti

Në arën e djegur në Hade dëmtohen 1,200 trupa të arrave, familjarët e hedhin fajin te shteti

Kosovë
Fotografi nga protesta e punëtorëve të KEK-ut

Fotografi nga protesta e punëtorëve të KEK-ut

Energjetika
Avokati i Nagip Krasniqit, Ibrahimaga: Prokuroria s’ka paraqitur asnjë provë

Avokati i Nagip Krasniqit, Ibrahimaga: Prokuroria s’ka paraqitur asnjë provë

Kosovë
Sindikata publikon një video, tregon për kushtet e rënda në të cilat punohet në KEK

Sindikata publikon një video, tregon për kushtet e rënda në të cilat punohet në KEK

Kosovë
​Auditori konfirmon se KEK-u bleu energji elektrike më të shtrenjtë se ankandet

​Auditori konfirmon se KEK-u bleu energji elektrike më të shtrenjtë se ankandet

Energjetika
KEK: Blloku A5 rikthehet në operim

KEK: Blloku A5 rikthehet në operim

Energjetika