LAJMI I FUNDIT:

John Kirby

38 Artikuj

Shtëpia e Bardhë: Izraeli do të zbatojë çdo ditë pauza katër orëshe

Shtëpia e Bardhë: Izraeli do të zbatojë çdo ditë pauza katër orëshe

Azia
Shtëpia e Bardhë: Rusia po i “ekzekuton ushtarët” që refuzojnë urdhrat

Shtëpia e Bardhë: Rusia po i “ekzekuton ushtarët” që refuzojnë urdhrat

Nga Bota
Prapaskenat e sulmit terrorist në Banjskë, flasin analistë e diplomatë amerikanë

Prapaskenat e sulmit terrorist në Banjskë, flasin analistë e diplomatë amerikanë

Kosovë
SHBA: Serbia ka filluar të tërheqë forcat nga kufiri me Kosovën

SHBA: Serbia ka filluar të tërheqë forcat nga kufiri me Kosovën

Kosovë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Kosovë
Shtëpia e Bardhë për samitin në Arabinë Saudite: Ajo duhet të promovojë formulën e paqes të Ukrainës

Shtëpia e Bardhë për samitin në Arabinë Saudite: Ajo duhet të promovojë formulën e paqes të Ukrainës

Evropa
Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Politikë
SHBA-ja mohon përfshirjen në sulmin e supozuar me dron në Kremlin

SHBA-ja mohon përfshirjen në sulmin e supozuar me dron në Kremlin

Evropa
SHBA-ja beson se ofensiva ruse ka dështuar në lindje të Ukrainës

SHBA-ja beson se ofensiva ruse ka dështuar në lindje të Ukrainës

Evropa
Rusia po i ofron Koresë së Veriut ushqim në këmbim të municioneve

Rusia po i ofron Koresë së Veriut ushqim në këmbim të municioneve

Evropa
Shtëpia e Bardhë tregon se pse është kundër një armëpushimi në Ukrainë

Shtëpia e Bardhë tregon se pse është kundër një armëpushimi në Ukrainë

Evropa
Shtëpia e Bardhë: Përgjimi i dronit amerikan ishte i pasigurt dhe joprofesional

Shtëpia e Bardhë: Përgjimi i dronit amerikan ishte i pasigurt dhe joprofesional

Amerika
SHBA do ta shpallë grupin famëkeq rus Wagner, organizatë ndërkombëtare kriminale

SHBA do ta shpallë grupin famëkeq rus Wagner, organizatë ndërkombëtare kriminale

Amerika
Analistët: Aktiviteti i grupit Wagner tregon dobësinë e ushtrisë ruse

Analistët: Aktiviteti i grupit Wagner tregon dobësinë e ushtrisë ruse

Botë
Shtetet e Bashkuara i dërgojnë Ukrainës dy sisteme të avancuara të mbrojtjes kundërajrore – NASAMS

Shtetet e Bashkuara i dërgojnë Ukrainës dy sisteme të avancuara të mbrojtjes kundërajrore – NASAMS

Evropa
DW: Refugjatët afganë të bllokuar në Kosovë

DW: Refugjatët afganë të bllokuar në Kosovë

Kosovë
Rusia planifikon të aneksojë më shumë territor ukrainas “duke përdorur lojëra të ngjashme si në rastin e Krimesë” – thotë SHBA

Rusia planifikon të aneksojë më shumë territor ukrainas “duke përdorur lojëra të ngjashme si në rastin e Krimesë” – thotë SHBA

Nga Bota
SHBA thotë se ndihma ushtarake për Ukrainën po shkon “me shpejtësi rekord”

SHBA thotë se ndihma ushtarake për Ukrainën po shkon “me shpejtësi rekord”

Nga Bota
Shtëpia e Bardhë thotë se Putin “po e përdor ushqimin si armë” duke bllokuar eksportet e drithërave nga Ukraina

Shtëpia e Bardhë thotë se Putin “po e përdor ushqimin si armë” duke bllokuar eksportet e drithërave nga Ukraina

Nga Bota
E paqartë nëse konvoji rus jashtë Kievit ekziston më – thotë Pentagoni

E paqartë nëse konvoji rus jashtë Kievit ekziston më – thotë Pentagoni

Nga Bota
Pentagoni thotë se Rusia “ka filluar të ripozicionojë forcat rreth Kievit”

Pentagoni thotë se Rusia “ka filluar të ripozicionojë forcat rreth Kievit”

Nga Bota
Pentagoni: Ukraina po mbrohet me mençuri

Pentagoni: Ukraina po mbrohet me mençuri

Evropa
Pushtimi rus i Ukrainës është ‘gati për të filluar’, thotë Pentagoni

Pushtimi rus i Ukrainës është ‘gati për të filluar’, thotë Pentagoni

Nga Bota
Rusia pritet ta pushtojë Ukrainën në mes të janarit ose shkurtit

Rusia pritet ta pushtojë Ukrainën në mes të janarit ose shkurtit

Evropa