LAJMI I FUNDIT:

Dmytro Kuleba

81 Artikuj

Zonja e Parë e Ukrainës dhe kreu i diplomacisë ukrainase vizitojnë Serbinë

Zonja e Parë e Ukrainës dhe kreu i diplomacisë ukrainase vizitojnë Serbinë

Evropa
Ukraina prezanton zëdhënësen e Ministrisë së Jashtme të krijuar nga Al

Ukraina prezanton zëdhënësen e Ministrisë së Jashtme të krijuar nga Al

Lajme Teknologji
“Një ditë e keqe për Putinin”

“Një ditë e keqe për Putinin”

Nga Bota
Kuleba: Maqedonia e Veriut është mik i mirë i Ukrainës, na ka ndihmuar shumë

Kuleba: Maqedonia e Veriut është mik i mirë i Ukrainës, na ka ndihmuar shumë

Politikë
Vjen reagimi i Ukrainës pas thirrjes së Papës për të “ngritur flamurin e bardhë”

Vjen reagimi i Ukrainës pas thirrjes së Papës për të “ngritur flamurin e bardhë”

Nga Bota
Ministri i Jashtëm ukrainas, përmes një video-mesazhi tregon pse Rusia nuk e tregon të vërtetën për sulmin që i bëri Ukrainës

Ministri i Jashtëm ukrainas, përmes një video-mesazhi tregon pse Rusia nuk e tregon të vërtetën për sulmin që i bëri Ukrainës

Evropa
Hasani pret Ministrin e Jashtëm të Ukrainës: Të shtohet presioni i ndërkombëtarëve ndaj Rusisë

Hasani pret Ministrin e Jashtëm të Ukrainës: Të shtohet presioni i ndërkombëtarëve ndaj Rusisë

Shqipëri
Ministri i Jashtëm ukrainas zbulon momente interesante nga negociata mes Moskës dhe Kievit: Ndjeja nevojën ta godisja Lavrovin në fytyrë

Ministri i Jashtëm ukrainas zbulon momente interesante nga negociata mes Moskës dhe Kievit: Ndjeja nevojën ta godisja Lavrovin në fytyrë

Evropa
Dmytro Kuleba nuk do të merr pjesë në takimin ministror të OSBE-së në Shkup

Dmytro Kuleba nuk do të merr pjesë në takimin ministror të OSBE-së në Shkup

Politikë
Kreu i diplomacisë ukrainase: Shpresojë që Orban t’i ketë pastruar të paktën duart pas shtrëngimit të duarve me Putinin

Kreu i diplomacisë ukrainase: Shpresojë që Orban t’i ketë pastruar të paktën duart pas shtrëngimit të duarve me Putinin

Evropa
Kuleba për pezullimin e ndihmës amerikane: Ishte një incident, SHBA-të e dinë se çfarë është në rrezik

Kuleba për pezullimin e ndihmës amerikane: Ishte një incident, SHBA-të e dinë se çfarë është në rrezik

Evropa
“Shumë herët për të gjykuar” se si zgjedhjet në Sllovaki do të ndikojnë në mbështetjen e Ukrainës, thotë Kievi

“Shumë herët për të gjykuar” se si zgjedhjet në Sllovaki do të ndikojnë në mbështetjen e Ukrainës, thotë Kievi

Nga Bota
Ukraina beson se SHBA do ta furnizojë me raketa të fuqishme me rreze të gjatë ATACMS

Ukraina beson se SHBA do ta furnizojë me raketa të fuqishme me rreze të gjatë ATACMS

Nga Bota
Kievi thotë se nuk pret që SHBA-ja të angazhojë trupat e saj për të luftuar në Ukrainë

Kievi thotë se nuk pret që SHBA-ja të angazhojë trupat e saj për të luftuar në Ukrainë

Nga Bota
Kuleba ‘qeras’ Blinkenin në McDonald’s në Kiev

Kuleba ‘qeras’ Blinkenin në McDonald’s në Kiev

Evropa
Der Spiegel: Rusia po e paralizon OSBE-në, duke spiunuar dhe sabotuar punën e saj

Der Spiegel: Rusia po e paralizon OSBE-në, duke spiunuar dhe sabotuar punën e saj

Nga Bota
Ukraina thotë se “rimarrja e fshatit Robotyne hapi rrugën drejt Krimesë”

Ukraina thotë se “rimarrja e fshatit Robotyne hapi rrugën drejt Krimesë”

Nga Bota
Kuleba: Zelensky kurrë nuk do të ulet në tryezën e bisedimeve me Putinin

Kuleba: Zelensky kurrë nuk do të ulet në tryezën e bisedimeve me Putinin

Evropa
“Ukraina ka mjaftueshëm armë për kundërofensivën ndaj Rusisë”

“Ukraina ka mjaftueshëm armë për kundërofensivën ndaj Rusisë”

Nga Bota