0Shares

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ndjen se duhet që t’i japë fund partneritetit mes Rio Ferdinandit dhe Nemanja Vidic në mbrojtjen e Djajve, pasi beson se prezencë meriton edhe Jonny Evans.

Edhe pse Vidic dhe Ferdinand luajtën ndaj Real Madridit duke qenë monumentalë në mbrojtjen e klubit anglez, Ferguson beson se ata nuk janë më zgjedhjet e para.

“Unë kam pasur dyshime nëse është dashur që të fus në lojë ndaj Realit Evansin ose jo. Duhet që ai të luajë më shpesh, pasi kemi një ndeshje në tri ditë”.

“Nëse Ferdinand tani luan si titullar, duhet të dini që Evans është i lodhur. Unë më nuk kam dyshe të parë në mbrojtje”, ka deklaruar Fergie. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)