LAJMI I FUNDIT:

Pique ka publikuar llogarinë bankare për të treguar se si duket paga e një futbollisti të nivelit elitar

Pique ka publikuar llogarinë bankare për të treguar se si duket paga e një futbollisti të nivelit elitar

Gerard Pique njëherë kishte publikuar fletëpagesën e tij në rrjetet sociale si kundërpërgjigje e thashethemeve që bëheshin atë kohë në lidhje me pagën e tij tek Barcelona.

Në janar të vitit 2020, Pique ishte njëri nga tre lojtarët e ekipit të parë të Barcelonës pagat e të cilëve kishin “rrjedhur” nga programi spanjoll TV3 Onze.

Tani i pensionuar, ish-futbollisti i Barcelonës dhe Manchester United, i kishte mohuar ato pretendime se po fitonte para të majme tek Barça.

Por ai jo vetëm se e bëri këtë, por ai gjithashtu publikoi llogarinë e tij bankare në platformën X, aty ku zbuloi gjysmën e pagës së tij vjetore – dy milionë euro.

Ajo fletëpagesë tregon se Pique kishte përfituar 4 milionë euro (rreth 75 mijë euro në javë) për vitin 2021.

Gazetari spanjoll Lluis Cunt, i cili punoi atë kohë për televizionin spanjoll, kishte pretenduar se Pique kishte fituar rreth 11.7 milionë euro vetëm për një sezon.

Poshtë fotografisë së llogarisë së tij bankare Pique kishte shkruajtur: Karaktere si këto që dalin në televizionet publike për të mbrojtur miqtë e tyre. Ja ku është 50 për qind e fletëpagesës sime më datë 30 dhjetor. Keni pak respekt për veten tuaj.

Cunt kishte pasur pretendime të njëjta edhe për Sergio Busuqets dhe Jordi Alba, të cilët ishin pjesë e Barcelonës gjatë asaj kohe.

Pique ndërkohë, kishte njoftuar pensionimin e tij nga futbolli në nëntor të vitit 2022, ndërsa ndeshja e tij e fundit kishte qenë ndaj Almerias./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori