0Shares

LeBron James dhe Dwyane Wade kanë ofruar një natë argëtuese për tifozët e Miami HEat duke ndihmuar skuadrën të shënojë fitore 101-92 ndaj rivalit të Divizionit Juglindor, Atlanda Hawks.

James grumbulloi 27 pikë, shtatë kërcime dhe gjashtë asistime, derisa Wade shënoi 26 pikë për t’i dhënë fund serisë prej tre fitoreve të Atlantas dhe për të ndihmuar Miamin të qëndrojë mbi rivalin në renditje.

Josh Smith shënoi 22 pikë, ndërsa Al Horford 20 pikë dhe 11 kërcime për Hawks.

Fitorja ishte e 14-ta për kampionët në fuqi (pesë disfata), derisa disfata ishte e gjashta e sezonit për Hawks (12 fitore). /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)