Miqësore- mposhtet Chelsea, fiton Barca

Skuadra e Divizionit të tretë anglez, Wycombe, ka shkatërruar kampionin e Anglisë, Chelsea, me rezultat 5-1, në një miqësore të rëndomtë parasezonale.

Fakt është që ndeshjet parasezonale nuk janë të rëndësishme, por kur kemi të bëjmë me kampionin e Anglisë, atëherë ndeshjet duhet të fitohen edhe me përbërjen e pestë. Megjithatë, ky nuk ishte rasti me Chelsean.

Pasi shënuan një gol me anë të lojtarit të ri Djalo (13’), Blutë gjatë pjesës së parë pësuan dy gola nga Rendell (24’) dhe Strevens (36’). Ndërsa pjesa e dytë ishte e rezervuar për Pittman, i cili bombardoi portën e Chelseat për të shënuar hettrik në minutat 76-të, 77-të dhe 79-të.

Barcelona gjithashtu zhvilloi një ndeshje miqësore ndaj Valerenga Oslo të cilën e fitoi me rezultat 4-2, kurse ndër golashënuesit ishin Maxwell (35’) dhe Keita (64’). /Telegrafi/

Ka luajtur vetëm një minutë, ylli i Bayernit i mërzitur pasi Kompany e 'përjashtoi' nga ekipi

Renditen dhjetë gjyqtarët më të mirë në histori të futbollit –  diferencë e vogël mes dy vendeve të para

Renditen dhjetë gjyqtarët më të mirë në histori të futbollit – diferencë e vogël mes dy vendeve të para

Amarildo Bakaj merr një fitore të madhe, detyron kundërshtarin që ta dorëzojë meçin

Yamal dha një përgjigje mjaft interesante kur u pyet për fotografinë me Messin si fëmijë

Enzo Maresca bëhet pishman, kthen në ekip lojtarin që fillimisht e kishte përjashtuar

Ylli i Manchester Cityt thotë se mund të detyrohet të pensionohet nga futbolli pas këtij sezoni