Milani dërrmon Genoan

Rossonerët kanë shënuar fitore me rezultat 5-2 kundër Genoas, në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën mbrëma në San Siro.

Të parët kaluan në epërsi mysafirët me anë të Giuseppe Scullit (25’), ndërsa paraprakisht Ronaldinho dështoi të shënonte nga pika e bardhë (14’).

Superyllit brazilian iu dha sërish mundësia që të gjuajë nga njëmbëdhjetëmetërshi dhe këtë radhë nuk gaboi duke barazuar rezultatin (32’).

Thiago Silva kaloi vendasit në epërsi (38’) për ta mbyllur pjesën e parë me rezultat 2-1.

Në pjesën e dytë, Milani shënoi edhe tri herë me anë të Marco Borriellos (48’ dhe 60’), ndërsa Klaas-Jan Huntelaar shënoi nga penalltia (74’).

Deri në fund të ndeshjes, mysafirët shënuan edhe një gol për të vendosur rezultatin përfundimtar prej 5-2, ndërsa realizues ishte David Suazo (79’). /Telegrafi/

Ndryshime në listën e Kosovës, Foda përjashton tre futbollistë

Qëndrim në klubet e natës, mësohet arsyeja që u përjashtuan tre futbollistët nga Kombëtarja

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Nuk e festoi golin ndaj Irlandës dhe refuzoi shiritin e kapitenit, Rice zbulon arsyen pse

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley