0Shares

Alberto Malesani është emëruar trajneri i ri i Palermos, ka konfirmuar klubi nga Serie A.

Malesani ka zëvendësuar Gian Piero Gasperinin, i cili u shkarkua nga klubi këtë javë për shkak të rezultateve të dobëta.

“Palermo ia ka besuar kujdesin për ekipin e parë Alberto Malesanit. Trajneri 59-vjeçar do ta drejtojë seancën e parë stërvitore sot dhe do të prezantohet në Boccadifalco nesër në mëngjes”, ka shkruar në deklaratën e mbrëmshme të Palermos. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)