Liverpooli vazhdon me fitore, triumf i lehtë ndaj Brightonit (Video)

BRIGHTON, ENGLAND - DECEMBER 02: Philippe Coutinho of Liverpool celebrates after scoring his sides fourth goal with his team mates during the Premier League match between Brighton and Hove Albion and Liverpool at Amex Stadium on December 2, 2017 in Brighton, England. (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Liverpooli ka fituar ndaj Brightonit me rezultat 1-5 në Ligën Premer.

Ashtu si ndaj Stoke, kjo ishte një fitore e lehtë nga Reds.

Goli i parë në takim erdhi nga Emre Can (30′), ndërsa pas një minute shënoi Roberto Firmino.

Festa e Roberto Firminos ndaj Brightonit (Getty Images)

Firmino shënoi edhe në minutën e 50-të, ndërsa vendasit golin e nderit në këtë takim e shënuan me anë të Glenn Murrayt (51′).

Në minutën e 88-të, pas dy asistimeve te golat e parë shënoi Philippe Coutinho, ndërsa për rezultatin përfundimtar 1-5 u përkujdes Lewis Dunk me një autogol (90′).

Philippe Coutinho shënoi nga gjuajta e lirë në stilin e Ronaldinhos, duke gjuajtur topin poshtë këmbëve të lojtarëve në murin mbrojtës (Getty Images)

Pas kësaj fitiore Liverpooli ngjitet në vendin e katër me 29 pikë, Brighton vazhdon në poztiën e 11-të me 17 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Reds është ndaj Evertonit, kurse Brightoni udheton te Huddersfieldi (VIDEO). /Telegrafi/