LAJMI I FUNDIT:
Philippe Coutinho

Philippe Coutinho

845 Artikuj

Info

Philippe Coutinho Correia është futbollist brazilian i lindur më 12 qershor 1992.

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Bundesliga
Pas Suarez, një tjetër emër i madh pritet të ribashkohet me Messin tek Inter Miami

Pas Suarez, një tjetër emër i madh pritet të ribashkohet me Messin tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Dikur prej më të mirëve në botë, Coutinhon sot nuk e do askush

Dikur prej më të mirëve në botë, Coutinhon sot nuk e do askush

Ligat tjera
Nënshkrimet më zhgënjyese në histori të futbollit botëror – për disa prej tyre u paguan shifra rekorde

Nënshkrimet më zhgënjyese në histori të futbollit botëror – për disa prej tyre u paguan shifra rekorde

Ndërkombëtare
Gabriel Magalhaes zgjedh bashkëlojtarët e preferuar te Brazili, injoron shokët e Arsenalit

Gabriel Magalhaes zgjedh bashkëlojtarët e preferuar te Brazili, injoron shokët e Arsenalit

Përfaqësueset
Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

La Liga
Nga parajsa në ferr: Gjenerata që ishte e destinuar të dominonte futbollin

Nga parajsa në ferr: Gjenerata që ishte e destinuar të dominonte futbollin

Shkumbin Pireva
Dy transferime befasuese që ndodhën në ditën e fundit – u harxhuan miliona euro për ta, klubet mezi i hoqën qafe

Dy transferime befasuese që ndodhën në ditën e fundit – u harxhuan miliona euro për ta, klubet mezi i hoqën qafe

Ligat tjera
Coutinho afër një transferimi befasues

Coutinho afër një transferimi befasues

Ligat tjera
Coutinho mund të frymëzojë Mount për të marrë vendimin e transferimit te Liverpooli, historia lidhet me Pochettinon

Coutinho mund të frymëzojë Mount për të marrë vendimin e transferimit te Liverpooli, historia lidhet me Pochettinon

Premier League
Coutinho një hap larg kalimit te Galatasaray

Coutinho një hap larg kalimit te Galatasaray

Ligat tjera
Vazhdon rënia e Cristiano Ronaldos në listën e transferimeve më të shtrenjta në histori të futbollit

Vazhdon rënia e Cristiano Ronaldos në listën e transferimeve më të shtrenjta në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Coutinho duket se ka vendosur të largohet nga Liga Premier

Coutinho duket se ka vendosur të largohet nga Liga Premier

Premier League
Numrat e mundshëm që Cody Gakpo mund t’i mbajë te Liverpooli, shumë prej tyre ishin mbajtur nga disa legjenda të klubit

Numrat e mundshëm që Cody Gakpo mund t’i mbajë te Liverpooli, shumë prej tyre ishin mbajtur nga disa legjenda të klubit

Premier League
E pranoi në vitin 2018, e kaloi më pas te Coutinho e Dybala – Messi ia dha fjongon fatsjellëse edhe Emiliano Martinezit

E pranoi në vitin 2018, e kaloi më pas te Coutinho e Dybala – Messi ia dha fjongon fatsjellëse edhe Emiliano Martinezit

Përfaqësueset
Sa larg mund të shkojë kjo skuadër e pa ftuar e Brazilit në Katar: Duket fantastike me disa yje të mëdhenj në formacion

Sa larg mund të shkojë kjo skuadër e pa ftuar e Brazilit në Katar: Duket fantastike me disa yje të mëdhenj në formacion

Përfaqësueset
Coutinho pritet të humbasë Kupën e Botës me Brazilin, nuk është në planet e trajnerit Tite

Coutinho pritet të humbasë Kupën e Botës me Brazilin, nuk është në planet e trajnerit Tite

Përfaqësueset
Një emër i ri në mesin  e 100 milionësheve – Antony futet te emrat si Ronaldo, Pogba e Neymar

Një emër i ri në mesin  e 100 milionësheve – Antony futet te emrat si Ronaldo, Pogba e Neymar

Serie A
Revolucioni brutal i Joan Laportas te Barcelona – ka larguar 22 lojtarë, në mesin e tyre edhe legjendën e klubit Leo Messi

Revolucioni brutal i Joan Laportas te Barcelona – ka larguar 22 lojtarë, në mesin e tyre edhe legjendën e klubit Leo Messi

La Liga
Nga blerjet e mëdha të verës, Haaland dhe Nunez deri te Neymar, Mbappe dhe Ronaldo – 100 transferimet më të shtrenjta të të gjitha kohërave

Nga blerjet e mëdha të verës, Haaland dhe Nunez deri te Neymar, Mbappe dhe Ronaldo – 100 transferimet më të shtrenjta të të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Portieri i Leedsit, Meslier tregohet ‘superman’ – ia pret penalltinë dhe goditjen tjetër nga pesë metra Coutinhos

Portieri i Leedsit, Meslier tregohet ‘superman’ – ia pret penalltinë dhe goditjen tjetër nga pesë metra Coutinhos

Premier League
Mallkimi i transferimeve mbi 100 milionë eurosh

Mallkimi i transferimeve mbi 100 milionë eurosh

Driton Gajraku
Pogba, Coutinho, Hazard dhe dështimet më të shtrenjta të transferimeve në historinë e futbollit

Pogba, Coutinho, Hazard dhe dështimet më të shtrenjta të transferimeve në historinë e futbollit

Ndërkombëtare
Makthi i Barcelonës me blerjet e sezonit 2017/18 – u harxhuan mbi 300 milionë euro për shtatë lojtarë, vetëm një ka shpëtuar

Makthi i Barcelonës me blerjet e sezonit 2017/18 – u harxhuan mbi 300 milionë euro për shtatë lojtarë, vetëm një ka shpëtuar

La Liga