LAJMI I FUNDIT:

Dy transferime befasuese që ndodhën në ditën e fundit – u harxhuan miliona euro për ta, klubet mezi i hoqën qafe

Dy transferime befasuese që ndodhën në ditën e fundit – u harxhuan miliona euro për ta, klubet mezi i hoqën qafe

Afati kalimtar në ligat më të forta të Evropës është mbyllur para një jave, por së fundmi është mbyllur edhe në Arabinë Saudite.

Në ditët e fundit kanë ndodhur dy transferime të mëdha, por kjo dyshe e njohur për çmimet e tyre, do ta vazhdojnë karrierën në Katar dhe Turqi.

Bëhet fjalë për Filipe Coutinhon (31) dhe Nikola Pepen (28).

Braziliani dhe francezi prej vitesh janë në një rënie të madhe dhe duket kjo do të vazhdojë.

Coutinho ka kaluar te Al Duhail të Katarit ku do të mbajë numrin 9-të, ndërsa Pepe do të luajë në sulmin e Trabzonsporit.

Të gjitha lajmet nga Transferimet
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Transferimet

Kur bëhet fjalë për Philippe Coutinhon, Aston Villa nuk arriti ta largonte përgjithmonë dhe e dha në huazim njëvjeçare. E mira për klubin anglez është se Al Duhail do t’ia paguajë pagën e plotë, e cila është një nga më të mëdhatë në klub. Braziliani ka kontratë me Aston Villan deri në verën e vitit 2026.

Nikocas Pepe është një nga investimet më të mëdha të dështuara të Arsenalit. Ai është paguar deri në 80 milionë euro në gusht 2019 dhe është larguar pa asnjë kompensim.

Çfarë tjetër është interesante… Për dy lojtarët në transferimet e tyre dhe pagat klubet kanë shpenzuar 278 milionë euro. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori