0Shares

Los Angeles Galaxy ka filluar bisedimet me Frank Lampardin për ta bindur atë që të shkojë Major League Soccer, pasi Chelsea nuk do t’ia rinovojë kontratën.

Klubi amerikan po përpiqet ta përpilojë ofertën e duhur për ta bindur 34-vjeçarin që t’i ndjekë hapat e David Beckham dhe t’iu bashkohet atyre.

Mesfushori anglez do të largohet nga Chelsea në fund të verës, pasi që gjatë festave të fundvitit, klubi ia ka bërë të qartë se nuk do t’ia rinovojë kontratën e tij prej 180.000 eurosh në javë.

Për Lampardin po interesohen edhe një mori klubesh të mëdha evropiane, si Manchester United, Arsenal, Everton, Inter etj. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)