Sky Sport Italia raporton për zhvillime befasuese te gjiganti italian, Interi.

Nerazzurët vazhdojnë të kërkojnë trajnerin e ri pas përjashtimit të De Boer.

Ish-bosi i Villarrealit, Marcelino, ka dalë si favorit iq artë për pankinën dhe do të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2019.

Sipas Sky Sport Italias, grupi Suning poa shtu është takuar me Zolan sot.

Lajmet e fundit rreth krizës te Interi Lajmet e fundit rreth krizës te Interi

Marca sugjeron se Marcelino e ka kërkuar Zolan në staf që t’i ndihmojë në përshtatje dhe në komunikim me ekipin”.

Është shumë e mundur që Zola të marrë rolin e zëvëndëstrajnerit, por nuk është e përjashtuar as hipoteza që ai të jetë trajneri i parë.

Ish-ylli i Parmas, Cagliarit dhe Chelseat ka përvojë të kufizuar në menaxhment, dukoe qenë zëvëndëstrajner i Pierluigi Casiraghi te Italia U-21.

50 vjeçari kishte perioda te West Hami, Watford, Cagliari dhe Al-Arabi.

Të gjitha këto zhvillime duket se janë indikacion se Stefano Pioli nuk është më në opsionet e pronarëve kinezë të Interit. /Telegrafi/