LAJMI I FUNDIT:

Interi takohet me Zolan

Interi takohet me Zolan

Sky Sport Italia raporton për zhvillime befasuese te gjiganti italian, Interi.

Nerazzurët vazhdojnë të kërkojnë trajnerin e ri pas përjashtimit të De Boer.

Ish-bosi i Villarrealit, Marcelino, ka dalë si favorit iq artë për pankinën dhe do të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2019.

Sipas Sky Sport Italias, grupi Suning poa shtu është takuar me Zolan sot.

Lajmet e fundit rreth krizës te Interi
Lexo po ashtu Lajmet e fundit rreth krizës te Interi

Marca sugjeron se Marcelino e ka kërkuar Zolan në staf që t’i ndihmojë në përshtatje dhe në komunikim me ekipin”.

Është shumë e mundur që Zola të marrë rolin e zëvëndëstrajnerit, por nuk është e përjashtuar as hipoteza që ai të jetë trajneri i parë.

Ish-ylli i Parmas, Cagliarit dhe Chelseat ka përvojë të kufizuar në menaxhment, dukoe qenë zëvëndëstrajner i Pierluigi Casiraghi te Italia U-21.

50 vjeçari kishte perioda te West Hami, Watford, Cagliari dhe Al-Arabi.

Të gjitha këto zhvillime duket se janë indikacion se Stefano Pioli nuk është më në opsionet e pronarëve kinezë të Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori