Goleadë historike e Schalkes

Skuadra nga Bundesliga gjermane, Schalke 04 ka shënuar fitore të lartë prej 14-0, në ndeshjen miqësore kundër ekipit nga liga e dytë spanjolle, Cadiz.

Kevin Kuranyi filloi serinë e golave (14’), për të pasuar me golin e Farfan (18’), ndërsa Edu shënoi dy herë radhazi (22’ dhe 31’) për të mbyllur pjesën e parë me rezultat 4-0.

Në pjesën e dytë gjermanët shënuan dhjetë gola për ta fundosur krejtësisht ekipin spanjoll.

Vicente Sanchez shënoi dy gola (52’ dhe 84’), Hamit Altintop shënoi tri herë (55’, 62’ dhe 86’), ndërsa Asamoah realizoi pesë gola (59’, 73’, 79’, 82’ dhe 88’). /Telegrafi/

Ndryshime në listën e Kosovës, Foda përjashton tre futbollistë

Qëndrim në klubet e natës, mësohet arsyeja që u përjashtuan tre futbollistët nga Kombëtarja

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Nuk e festoi golin ndaj Irlandës dhe refuzoi shiritin e kapitenit, Rice zbulon arsyen pse

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley