Fiorentina shkatërron Sienan

Viola ka shënuar fitore të lartë prej 5-1, si mysafir i Sienas në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën në Stadio Franchi.

Mysafirët i dhanë fund dyshimit për fituesin që në pjesën e parë duke shënuar tri herë me anë të Per Kroldrup (5’), Mario Santana (29’) dhe Alberto Gilardino (37’).

Gilla shënoi edhe në pjesën e dytë (66’), duke ngritur epërsinë në 4-0, ndërsa Adrian Mutu shënoi golin e pestë për lojtarët me fanellat vjollce.

Në minutën e 84, vendasit shënuan golin e nderit, ndërsa realizues ishte Massimo Maccarone nga pika e bardhë. /Telegrafi/

Ndryshime në listën e Kosovës, Foda përjashton tre futbollistë

Qëndrim në klubet e natës, mësohet arsyeja që u përjashtuan tre futbollistët nga Kombëtarja

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Nuk e festoi golin ndaj Irlandës dhe refuzoi shiritin e kapitenit, Rice zbulon arsyen pse

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley