Drita do të përballet me Ulpianën në ndeshjen e fundit të dy skuadrave për edicionin 2021/22 në BKT Superligë.

Gjilanasit kanë siguruar tanimë pjesëmarrjen në garat evropiane, por duan ta zënë vendin e dytë që mbahet nga rivali lokal Gjilani.

Reklama

Drita synon t’i marrë tri pikët ndaj Ulpianës dhe shpreson që Gjilani mos të fitoj te Ballkani për të marrë titullin e nënkampionit në elitën e futbollit kosovar.

Ulpiana tanimë e rënë nga Superliga në Gjilan ka udhëtuar për të shkaktuar befasi.

Formacionet zyrtare:

Drita: Rexhepi, Limani, Bardhoku, Balde, Blakçori, Fazliu, Jashari, D.Islami, Muja, Krasniqi, Tahiri.

Ulpiana: pas pak…

/Telegrafi/

Reklama