LAJMI I FUNDIT:
KF Drita

KF Drita

2156 Artikuj

Info

Drita është klub nga qyteti i Gjilanit që është themeluar në vitin 1947.

Drita me fitore komode ndaj Lirisë, vazhdon presionin për titull

Drita me fitore komode ndaj Lirisë, vazhdon presionin për titull

Superliga
Drita kërkon vetëm tre pikët kundër Lirisë, formacionet zyrtare

Drita kërkon vetëm tre pikët kundër Lirisë, formacionet zyrtare

Superliga
Luhet në Gjilan, Lipjan dhe Drenas, xhiro e 29-të starton me tre duele interesante

Luhet në Gjilan, Lipjan dhe Drenas, xhiro e 29-të starton me tre duele interesante

Superliga
Rezultatet dhe renditja pas javës së 28-të në Superligën e Kosovës: Ballkani lider i ri, Llapi bie, Drita futet në valle

Rezultatet dhe renditja pas javës së 28-të në Superligën e Kosovës: Ballkani lider i ri, Llapi bie, Drita futet në valle

Superliga
“Fitore fal karakterit të lojtarëve, përgëzime për angazhimin” – fjalët e Ramadanit pas fitores ndaj Llapit

“Fitore fal karakterit të lojtarëve, përgëzime për angazhimin” – fjalët e Ramadanit pas fitores ndaj Llapit

Superliga
“Llapi nuk dorëzohet për titull, derbi u vendos nga një detaj” – Batatina flet pas humbjes me Dritën

“Llapi nuk dorëzohet për titull, derbi u vendos nga një detaj” – Batatina flet pas humbjes me Dritën

Superliga
Drita fitore të madhe në “Zahir Pajaziti”, barazon Llapin me pikë

Drita fitore të madhe në “Zahir Pajaziti”, barazon Llapin me pikë

Super Liga
Formacionet zyrtare: Llapi për të vazhduar si lider, Drita për rikthim tek fitoret

Formacionet zyrtare: Llapi për të vazhduar si lider, Drita për rikthim tek fitoret

Superliga
Llapi pret Dritën në kryendeshjen e xhiros së 28-të, interesant edhe në Drenas dhe Suharekë

Llapi pret Dritën në kryendeshjen e xhiros së 28-të, interesant edhe në Drenas dhe Suharekë

Superliga
“Do të jemi në finale” – Egbo flet pas barazimit ndaj Dritës

“Do të jemi në finale” – Egbo flet pas barazimit ndaj Dritës

Superliga
Ramadani: Në Gjilan do të jetë ndryshe, kemi më shumë kualitet se Prishtina

Ramadani: Në Gjilan do të jetë ndryshe, kemi më shumë kualitet se Prishtina

Superliga
Prishtina ndalet nga VAR-i, barazim me Dritën në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Prishtina ndalet nga VAR-i, barazim me Dritën në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Superliga
Prishtina synon fitore në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Dritës, formacionet zyrtare

Prishtina synon fitore në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Dritës, formacionet zyrtare

Superliga
Sot zhvillohen dy përballjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Sot zhvillohen dy përballjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Superliga
Caktohet gjyqtarët për dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Caktohet gjyqtarët për dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Sport vendor
Gjysmëfinalja e Kupës së Kosovës – të mërkurën zbresin në fushë katër skuadrat e mbetura në ndeshjet e para

Gjysmëfinalja e Kupës së Kosovës – të mërkurën zbresin në fushë katër skuadrat e mbetura në ndeshjet e para

Superliga
Rrethi i fundit në Superligën e Kosovës – kush ka orar më të mirë mes Llapit, Ballkanit dhe Dritës?

Rrethi i fundit në Superligën e Kosovës – kush ka orar më të mirë mes Llapit, Ballkanit dhe Dritës?

Superliga
Renditja dhe rezultatet pas javës së 27-të në Superligën e Kosovës – Llapi tashmë lider, Ballkani dhe Drita në ndjekje

Renditja dhe rezultatet pas javës së 27-të në Superligën e Kosovës – Llapi tashmë lider, Ballkani dhe Drita në ndjekje

Superliga
Malisheva dhe Drita luajnë baras në një ndeshje spektakolare

Malisheva dhe Drita luajnë baras në një ndeshje spektakolare

Superliga
Malisheva dhe Drita luajnë vetëm për tri pikë, formacionet zyrtare

Malisheva dhe Drita luajnë vetëm për tri pikë, formacionet zyrtare

Superliga
Rikthehet Superliga e Kosovës – dy super ndeshje në orar

Rikthehet Superliga e Kosovës – dy super ndeshje në orar

Superliga
Me 10 ndeshje të mbetura dhe 30 pikë në lojë – kush ka orar më të mirë mes Ballkanit, Llapit, Dritës dhe Malishevës

Me 10 ndeshje të mbetura dhe 30 pikë në lojë – kush ka orar më të mirë mes Ballkanit, Llapit, Dritës dhe Malishevës

Superliga
Kandidatët për titull nuk fitojnë, Malisheva afrohet – rezultatet dhe rendita pas javës së 26-të

Kandidatët për titull nuk fitojnë, Malisheva afrohet – rezultatet dhe rendita pas javës së 26-të

Superliga
Ramadani thotë se barazimi ndaj Gjilanit ishte epilogu real i takimit

Ramadani thotë se barazimi ndaj Gjilanit ishte epilogu real i takimit

Superliga