LAJMI I FUNDIT:

KF Ulpiana

258 Artikuj

Ulpiana po përgatitet për sezonin e ri, kërkon të rikthehet në Ligën e Parë pas dënimit për përjashtim nga FFK

Ulpiana po përgatitet për sezonin e ri, kërkon të rikthehet në Ligën e Parë pas dënimit për përjashtim nga FFK

Agim Ademi
Refuzohen ankesat e Ulpianës dhe Vllaznisë – qëndron vendimi i Komisionit Disiplinor

Refuzohen ankesat e Ulpianës dhe Vllaznisë – qëndron vendimi i Komisionit Disiplinor

Liga e Parë
Zyrtare: Jeton Gashi përjashtohet nga FFK-ja, dyshohet se ka kurdisur edhe ndeshje të tjera

Zyrtare: Jeton Gashi përjashtohet nga FFK-ja, dyshohet se ka kurdisur edhe ndeshje të tjera

Superliga
Skandali i kurdisjeve në futboll, Agim Ademi bën paralajmërimin e ashpër

Skandali i kurdisjeve në futboll, Agim Ademi bën paralajmërimin e ashpër

Superliga
FFK dënon me nga një vit të përfshirët në kurdisjen e ndeshjes Ulpiana – Vllaznia

FFK dënon me nga një vit të përfshirët në kurdisjen e ndeshjes Ulpiana – Vllaznia

Liga e Parë
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Krerët e FFK-së premtojnë zero tolerancë ndaj kurdisjeve të ndeshjeve

Krerët e FFK-së premtojnë zero tolerancë ndaj kurdisjeve të ndeshjeve

Liga e Parë
Ndeshja e kurdisur Ulpiana-Vllaznia po hetohet nga prokuroria

Ndeshja e kurdisur Ulpiana-Vllaznia po hetohet nga prokuroria

Liga e Parë
Këto janë shtatë golat e shënuar në ndeshjen Ulpiana – Vllaznia, që u konsiderua si e kurdisur nga FFK

Këto janë shtatë golat e shënuar në ndeshjen Ulpiana – Vllaznia, që u konsiderua si e kurdisur nga FFK

Liga e Parë
Ulpiana dhe Vllaznia hedhin poshtë deklaratën e FFK-së: Nuk e kurdisëm ndeshjen, po mbrohen klubet tjera

Ulpiana dhe Vllaznia hedhin poshtë deklaratën e FFK-së: Nuk e kurdisëm ndeshjen, po mbrohen klubet tjera

Liga e Parë
“Marrja e 9 pikëve deri te largimi nga rangu i garave” – çfarë thotë Rregullorja Disiplinore e FFK-së ata që kurdisin ndeshje

“Marrja e 9 pikëve deri te largimi nga rangu i garave” – çfarë thotë Rregullorja Disiplinore e FFK-së ata që kurdisin ndeshje

Liga e Parë
FFK nxjerr emrat e atyre që janë të dyshuar për kurdisjen e ndeshjes Ulpiana – Vllaznia

FFK nxjerr emrat e atyre që janë të dyshuar për kurdisjen e ndeshjes Ulpiana – Vllaznia

Liga e Parë
FFK vjen me njoftim: Ndeshja Ulpiana – Vllaznia ishte e kurdisur

FFK vjen me njoftim: Ndeshja Ulpiana – Vllaznia ishte e kurdisur

Liga e Parë
Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë
Mbyllet rrethi i parë në Ligën e Parë në të dyja grupet – Dinamo dhe Ulpiana lidere

Mbyllet rrethi i parë në Ligën e Parë në të dyja grupet – Dinamo dhe Ulpiana lidere

Liga e Parë
Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë
Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Gola dhe befasi – rezultatet dhe tabelat në dy grupet e Ligës së Parë

Liga e Parë
Ulpiana dhe Liria luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë në Klinë

Ulpiana dhe Liria luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë në Klinë

Superliga
Datat dhe orari për dy ndeshjet e barazhit dhe finalen e Kupës së Kosovës

Datat dhe orari për dy ndeshjet e barazhit dhe finalen e Kupës së Kosovës

Sport vendor
Vit i jashtëzakonshëm në futbollin kosovar: Ballkani kampion për herë të parë në histori, Llapi fitues i Kupës dhe katër skuadra në Evropë

Vit i jashtëzakonshëm në futbollin kosovar: Ballkani kampion për herë të parë në histori, Llapi fitues i Kupës dhe katër skuadra në Evropë

Superliga
Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Liga e Parë
KF Ulpiana kampione e ‘play-offit’ Nacional për U-17

KF Ulpiana kampione e ‘play-offit’ Nacional për U-17

Sport vendor
Mbyllet sezoni 2021/22, renditja e plotë në BKT Superligën e Kosovës

Mbyllet sezoni 2021/22, renditja e plotë në BKT Superligën e Kosovës

Superliga
Drita tregohet e pamëshirshme ndaj Ulpianës dhe e përfundon edicionin si nënkampion

Drita tregohet e pamëshirshme ndaj Ulpianës dhe e përfundon edicionin si nënkampion

Superliga


mob5