0Shares

Legjenda e futbollit italian, Alessandro Del Piero, mund të jetë i moshuar dhe jo i gatshëm për të luajtur për Juventusin, mirëpo se ai është ende ‘ujku’ i vjetër, këtë e ka dëshmuar në ndeshjen e fundit për ekipine tij Sydney.

Sydney fitoi me rezultat 7-1 ndaj Wellingtonit, ndërsa italiani shënoi katër gola.

Ai së pari hapi serinë e golave në minutën e 11-të, para se të shënonte edhe tri gola të tjerë. Ai pos tjerash edhe asistoi në goline katërt, që kompletoi performancën e tij të jashtëzakonshme.

Del Piero kaloi në kampionatin australian gjatë verës, pasi Juventusi refuzoi t’ia rinovonte kontratën. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)