0Shares

Manchester City ka rrëmbyer tri pikë të artë në përballjen ndaj Readingut duke shënuar golin e fitores në minutat shtesë.

Heroi i takimit rezultoi Gareth Barry, i cili shënoi pas asistimit të David Silvas (90’+3).

Ndërkaq, Tottenhami ka bërë një hap të gabuar duke barazuar pa gola në shtëpi kundër Stoke Cityt.

Manchester City aktualisht gjendet tri pikë prapa Manchester Unitedit dhe do të presë gabimin e liderit.

Ndërkohë, Tottenhami është i pesti në tabelë me pikë të barabarta me vendin e tretë, të katërt dhe të gjashtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)