0Shares

Menaxheri i përkohshëm i Chelseat, Rafa Benitez, ka përkrahur vendimin e klubit për të mos i ofruar kontratë të re mesfushorit Frank Lampard.

Mesfushori anglez pritet që të largohet nga Stamford Bridge në qershor dhe është Benitez ai që përkrah qëndrimin e klubit.

“Mendoj se është gjithmonë lehtë të flasësh për legjenda dhe prandaj duhet të keni shumë respekt për ata. Ajo që ata kanë arritur për këtë klub është fantastike. Por, duhet të keni lojtarë të rinj në ekip, anglezë apo të rinj – nuk ka lidhje. Të gjithë e dinë se legjendat që kanë qenë këtu kanë arritur shumë dhe prandaj meritojnë respekt. Por, lojtarë të rinj duhet të vijnë në klub”, është shprehur Benitez.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)