0Shares

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, thotë se fitorja ndaj Bolognas i ka ruajtur shpresat e tyre për të përfunduar në një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Milan ka shtuar shpresat për të marrë njërën nga pozitat e kreut, pasi Lazio, Napoli, Inter, Roma dhe Fiorentina, që të gjithë barazuan gjatë vikendit.

“Ka shumë ekipe në këtë garë dhe ne shpresojmë të japim më të mirën, por fatkeqësisht kur bëni aq shumë ndryshime në një ekip, ju duhet të prisni një situatë të tillë”.

“Shumë klube kanë ngelur jashtë Ligës së Kampionëve viteve të fundit, andaj kjo mund të jetë kthesa jonë, por ne po shënjestrojmë prospekte më afat-gjate”.

“Objektivi jonë është të përfundojmë sezonin me një ngjitje lartë”, ka thënë Allegri. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)