Berisha shënon për pavarësinë e Kosovës (Video)

Besart Berisha i është kthyer formës së vjetme të golave, ndërsa këtë e dëshmoi edhe në ndeshjen e së dielës në A-League të Australisë. Ekipi i tij Brisbane Roar, fitoi ndaj Wellington Phoenix me rezultatin 2-0.

Sulmuesi kosovar shënoi golin e dytë të ekipit në minutën 49-të, ndërsa një minutë para se të përfundojë loja u zëvendësua.

Berisha deri më tani ka shënuar 12 gola në A-League, ndërsa vitin e kaluar me 26 gola ishte shpallur golashënuesi më i mirë.

Me këto 12 shënime, Berisha është golashënuesi i dytë më i mirë në kampionatin elitar australian, duke qenë vetëm tre gola larg McBreen, derisa ish-legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, mbetet pas prishtinasit me një gol më pak. /Telegrafi/

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Dikur shkëlqente tek Liverpooli, tani është përjashtuar nga ekipi amator në moshën 28-vjeçare

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-sulmuesi i Anglisë me akuza të rënda ndaj Klopp: Pa Salah, nuk do të kishin fituar asgjë

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin