Milani i kthehet fitores

Pas tri ndeshjeve pa fitore, Rossonerët kanë arritur të arkëtojnë tre pikë të plota në përballjen kundër Udines.

Takimi i parë i javës së 24 në Serie A, i zhvilluar në San Siro ndërmjet Milanit dhe Udineses, ka përfunduar me rezultat 3-2 në favor të vendasve.

Klaas-Jan Huntelaar kaloi kuqezinjtë në epërsi pas një krosimi të Ronaldinhos (7’), ndërsa i rikthyeri nga lëndimi, Alexandre Pato dyfishoi rezultatin (39’), ndërsa ishte sërish Dinho asistues.

Pa përfunduar pjesa e parë (45’+1), Antonio Floro Flores ngushtoi epërsinë pas një harkimi të Antonio Di Natales.

Huntelaar u shënua në listën e golashënuesve edhe në pjesën e dytë (57’) duke shënuar golin e tretë të Milanit, pas një topi të kthyer dobët nga Coda, pas goditjes së Ronaldinhos nga gjuajtja e lirë.

Krejt çka bënë mysafirët deri në fund të ndeshjes, ishte një gol i shënuar nga Toto Di Natale (87’) për ta ngushtuar epërsinë në 3-2. /Telegrafi/

Pse Vedat Muriqi nuk u paraqit në pjesën e dytë ndaj Qipros

Gjersa Kosova po fiton kundër Qipros – Edon Zhegrova dërgon mesazh

Reagimi i parë i Florent Muslijës pas përjashtimit nga Përfaqësuesja e Kosovës

Donat Rrudhani, njeriu i ndeshjes: Qipro 0-4 Kosova, vlerësimi i lojtarëve të tjerë