Kameruni dhe Zambia në çerekfinale

Kameruni është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës pas barazimit 2-2 kundër Tunizisë.

Të parët kaluan në epërsi lojtarët e Tunizisë me një gol të shënuar nga Amine Chermiti që në minutën e parë.

Ndërsa me të filluar pjesa e dytë (47’), sulmuesi i Interit, Samuel Eto’o barazoi rezultatin.

Tunizia kaloi sërish në epërsi në minutën e 63-të pas një autogoli të Aurelien Chedjou, mirëpo pas një minute Landry Nguemo barazoi rezultatin për t’ia siguruar kualifikimin skuadrës së tij.

Nga Grupi D, është kualifikuar edhe përfaqësuesja e Zambias që ka mposhtur Gabonin me rezultat 2-1. /Telegrafi/

Ronaldo befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë