Arsenali merr kreun

Edhe pse u gjetën në disavantazh prej dy golash, Topçinjtë kanë arritur të shënojnë fitore përballë Bolton Wanderers.

Takimi i zhvilluar të mërkurën mbrëma në Emirates Stadium ka përfunduar me rezultat 4-2 në favor të ekipit vendas.

Mysafirët krijuan epërsi të dyfishtë në pjesën e parë, me anë të Gary Cahill (7’) dhe Matthew Taylor nga penalltia (28’).

Në fund të pjesës së parë (43’), Tomas Rosicky ngushtoi epërsinë në 2-1, me të cilën skuadrat shkuan në pushim.

Në fraksionin e dytë të lojës, Arsenali shënoi edhe tre gola të tjerë, më anë të Cesc Fabregas (52’), Thomas Vermaelen (65’) dhe Andrei Arshavin (85’), për ta fituar ndeshjen dhe për t’u barazuar me pikë me Chelsean në krye të tabelës. /Telegrafi/

Ronaldo befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë