Ancelotti: Merituam të fitonim

Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka deklaruar se skuadra e tij meritoi të fitonte në ndeshjen e të hënës kundër Fulhamit, me ç’rast Blutë qëndrojnë pastër në krye të tabelës me pesë pikë diferencë nga Manchester United, që të mërkurën zhvillon ndeshjen e javës së 20-të kundër Wiganit.

“E pranoj se pjesa e parë nuk ishte e mirë. Mirëpo pjesa e dytë ishte shumë më e mirë- luajtëm me vendosmëri të madhe”.

“Nuk ishte lehtë të ndryshonim ndeshjen, por e merituam fitoren”, është shprehur Ancelotti për BBC Sport.

Chelsea arriti të përmbyste avantazhin prej 1-0 të Fulhamit, për ta fituar ndeshjen me rezultat 2-1. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike