Roma mposht Fiorentinan

Njëra nga ndeshjet kryesore të javës së katërt në Serie A, është zhvilluar të dielën mbrëma në Stadio Olimpico, ndërmjet Romës dhe Fiorentinas.

Giallorossët shënuan fitore me rezultat prej 3-1 përballë Violas që nuk u tregua kundërshtar i fortë për kryeqytetasit.

Simboli romak Francesco Totti shënoi dy herë në këtë përballje (27’ dhe 33’), ndërsa pa përfunduar pjesa e parë (41’), Daniele De Rossi shënoi edhe golin e tretë për vendasit.

Krejt çka bënë mysafirët ishte një gol i shënuar nga Alberto Gilardino gjashtë minuta pa përfunduar koha e rregullt e ndeshjes.

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

Pedri zbulon emrin e superyllit të Man Cityt që ëndërron ta ketë bashkëlojtar te Barcelona

“Bëre që emri i shqiptarëve të shkruhet në histori”, postimi emocionues i babait të Granit Xhakës pas nominimit për Topin e Artë