Penalltitë vendosin fatin e ndeshjes, Roma kalon tutje

Roma dhe Feyenoord kanë luajtur baras pas dy ndeshjeve me rezultat të përgjithshëm 1-1, ku fituesi u vendos me penalti.

Ndeshja nisi më mirë për mysafirët që arritën të shënonin në rastin e parë që kishin.

Santiago Tomas Gimenez gjeti rrjetën në minutën e 5-të të takimit, duke hapur sfidën.

Por Roma pas dhjetë minutash arriti që të barazojë shifrat me Lorenzo Pellegrinin që shënoi një gol të bukur nga distanca për 1-1.

Edhe pas golave, rastet nga të dyja palët vazhduan fuqishëm, por që gola nuk kishte.

Pjesa e dytë, nuk ishte sikurse e para, pasi munguan rastet.

Pak pa u mbyllur ndeshja, Timon Ëellenreuther bëri pritje të madhe përballë Romelu Lukakut, për ta dërguar lojën në vazhdime.

Ne pjesën e dytë të vazhdimeve, të dy skuadrat kishin nga një rast, Ayase Ueda (Feyenoord) dhe Romelu Lukaku (Roma), por që nuk i konkretizuan.

Se kush do të kalonte tutje u vendos me penallti, ku më të mirë ishin Roma. /Telegrafi/

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit