Inter mposht Romën në udhëtim me rikthim spektakolar dhe bën një hap gjigant drejt titullit

Inter ka shënuar fitore me rezultat 4-2 në udhëtim ndaj Romës në kuadër të javës së 24-të në Serie A, duke bërë një hap gjigant drejt titullit kampion.

Inter ishin të parët që kaluan në avantazh kur Francesco Acerbi (17’) shënoi me kokë për 1-0 për epërsinë e zikaltërve.

Roma reagoi duke barazuar rezultatin disa minuta më vonë me Gianluca Mancini (28’) i cili shënon me kokë nga një distancë e konsiderueshme për 1-1.

“Giallorossët” arritën që ta rikthejnë rezultatin kur Stephan El Shaarawy (45’) mori një top të mirë brenda zonës dhe shënoi në cepin e majtë të Sommer për 2-1.

Reagimi i Interit në pjesën e dytë ishte fantastik, duke arritur që të shënojnë tre gola dhe duke marrë një fitore me rikthim spektakolar.

Fillimisht ishte Marcus Thuram (49’) i cili gjendet mirë brenda zonës dhe pa probleme shënon për të barazuar shifrat në 2-2.

Vetëm disa minuta më vonë, “Nerazzurrët” gjejnë golin përsëri, ku kësaj radhe ishte Angelino (56’) i cili shënoi autogol për t’i dhënë avantazhin prej 3-2 Interit.

Krejt në fund të ndeshjes gol arriti që të shënojë edhe Alessandro Bastoni (94’) për të çuar avantazhin e Interit në 4-2.

Inter tani vazhdon si lider me 60 pikë të grumbulluara, shtatë më shumë se Juventusi në vendin e dytë me 53 sosh./Telegrafi/

“Merre ose lëre”, Marco Reus ka dy oferta të mëdha në tavolinë para largimit nga Dortmundi

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta

Manchester United i ofron Barcelonës kartonin e Bruno Fernandes në një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit